Prva osuda zbog povrede ugleda crnogorske države

Piše:
subota, 19.1.2008. 13:51
Smanji veličinu slova Tekst Povećaj veličinu slova

Prva osuda zbog povrede ugleda crnogorske države

24-GODIŠNJI Novak Bulatović iz Podgorice je ušao u povijest kao prva osoba koja je osuđena zbog povrede ugleda crnogorske države otkako je Crna Gora stekla nezavisnost.

Bulatovića je Viši sud u Podgorici osudio na globu od 800 eura zbog toga što je 1. svibnja 2006. godine, tijekom kampanje za referendum o nezavisnosti, jajima gađao državnu zastavu koju je bio istakao njegov susjed Milorad Bošković.

Osim Bulatovića je osuđena i njegova 17-godišnja suučesnica S.D., ali joj je sud kao maloljetnici odredio odgojnu mjeru pojačanog roditeljskog nadzora.

Bulatović je tijekom rasprave tvrdio da gađanje državne zastave nije imalo političke konotacije, nego je to učinio "kako bi impresionirao djevojke". Također je izrazio kajanje zbog svog čina, što mu je sutkinja Dragica Vuković priznala kao olakotnu okolnost.

Temeljem tih činjenica osuđen je na blažu kaznu od one koju propisuje crnogorski zakon, kojim se za povredu ugleda države određuje globa u rasponu od 3000 do 10.000 eura.

R.R.

Komentari (0)
Komentari na forumu objavljuju se u realnom vremenu i Index.hr ne može se smatrati odgovornim za izrečeno. Zabranjeno je vrijeđanje, psovanje i klevetanje. Upisi s takvim sadržajem bit će izbrisani, a njihovi autori prijavljeni nadležnim službama.

Vezano
Vijesti  |  Tagovi

Najpopularnije
Danas  |  Jučer  |  Tjedan
Najnovije