Slovenija se zamjerila Europskoj pučkoj stranci zbog imenovanja ulice po Titu

Piše:
utorak, 8.12.2009. 20:28
Smanji veličinu slova Tekst Povećaj veličinu slova

Slovenija se zamjerila Europskoj pučkoj stranci zbog imenovanja ulice po Titu

Tekst: I.Ka.
Foto: Arhiva

EUROPSKA pučka stranka, koja ima većinu u Europskom parlamentu osudila je Sloveniju jer je jednu ulicu u Ljubljani nazvala po Josipu Brozu Titu i zbog odlikovanja bivšeg šefa tajne komunističke policije UDBA-e Tomaža Ertla kojeg je odlikovao slovenski predsjednik Danilo Tuerk, prenosi Radio televizija Slovenije.

U izjavi koju su članovi EPP dali piše da ne toleriraju promicanje komunističkih simbola u zemljama članicama. "To nije samo revidiranje povijesti i stvaranje podjela u društvima, nego i postavljanje loših primjera za mlade naraštaje. To usporava ozdravljenje društava što je ključni cilj dovršetka tranzicije prema demokraciji. To šalje posebno negativnu poruku domaćoj i međunarodnoj javnosti kao i mlađim naraštajima", ističe šef zastupničke skupine EPP-a Joseph Daul.

Komentari (0)
Komentari na forumu objavljuju se u realnom vremenu i Index.hr ne može se smatrati odgovornim za izrečeno. Zabranjeno je vrijeđanje, psovanje i klevetanje. Upisi s takvim sadržajem bit će izbrisani, a njihovi autori prijavljeni nadležnim službama.

Vezano
Vijesti  |  Tagovi

Najpopularnije
Danas  |  Jučer  |  Tjedan
Najnovije