Sudac iz Jamajke novi je predsjednik Haškog suda

Piše:
utorak, 4.11.2008. 22:44
Smanji veličinu slova Tekst Povećaj veličinu slova

Sudac iz Jamajke novi je predsjednik Haškog suda

NOVI predsjednik Međunarodnog kaznenog suda za bivšu Jugoslaviju (ICTY) je jamajkanski sudac Patrick Robinson, a njegov novi potpredsjednik je Koreanac O-Gon Kwon.

Sud je priopćio kako su njegovi stalni suci izabrali novog predsjednika i potpredsjednika te kako im mandat počinje 17. studenog. Dosadašnji predsjednik suda bio je Talijan Faust Pocar, koji je predsjedavao u slučaju protiv Slobodana Miloševića i koji je sudac na tom sudu još od 16. studenog 1998. godine.

Robertson, 64, školovao se u Londonu i radio je kao savjetnik u jamajkanskom Ministarstvu vanjskih poslova, dok je 55-godišnji Koreanac sudac ICTY-a od kraja 2001. godine i koji je isto tako sudjelovao u Miloševićevom suđenju.

K.S.
Foto: wikimedia.org

Komentari (0)
Komentari na forumu objavljuju se u realnom vremenu i Index.hr ne može se smatrati odgovornim za izrečeno. Zabranjeno je vrijeđanje, psovanje i klevetanje. Upisi s takvim sadržajem bit će izbrisani, a njihovi autori prijavljeni nadležnim službama.

Vezano
Vijesti  |  Tagovi

Najpopularnije
Danas  |  Jučer  |  Tjedan
Najnovije