Tribunj: Tuđmanova bista završila u moru

KLJUČNI PODACI
  • Tuđmanova bista završila je u moru
  • Jakeljić je to okarakterizirao kao barbarski čin
  • Na bisti su nastala manja oštećenja
Piše: A.K.
nedjelja, 1.1.2012. 12:52
Smanji veličinu slova Tekst Povećaj veličinu slova

Tribunj: Tuđmanova bista završila u moru

Foto: Nikša Stipaničev / Cropix

GRAĐANSKA inicijativa za istinu i afirmaciju Domovinskog rata priopćila je kako su "nepoznati vandali u noći na subotu nasilno iz spomen parka iščupali bistu prvog hrvatskog predsjednika Franje Tuđmana te je bacili u more".

"Ovaj barbarski čin vrijeđa osjećaje svih Hrvata i Hrvatica a posebice hrvatskih branitelja. Stoga očekujemo od mjerodavnih institucija vlasti osudu ovog gnjusnog čina i pronalazak i oštro sankcioniranje počinitelja", stoji u priopćenju kojeg potpisuje Damir Jakeljić iz Građanske inicijative.

Tribunjci su u međuvremenu izvadili bistu iz mora. Na skulpturi su nastala manja oštećenja,  ali će Općina Tribunj i policija svejedno nadležnom Državnom odvjetništvu podnijeti prijavu zbog kaznenog djela uništenja i oštećenja tuđe stvari. Vandalima minus ide i zbog manjka ekološke osviještenosti, jer je općepoznato da krupnom otpadu nije mjesto u moru.

Komentari (1)
Komentari na forumu objavljuju se u realnom vremenu i Index.hr ne može se smatrati odgovornim za izrečeno. Zabranjeno je vrijeđanje, psovanje i klevetanje. Upisi s takvim sadržajem bit će izbrisani, a njihovi autori prijavljeni nadležnim službama.

  • anck_su_namun   Objavljeno prije 4 mjeseci

    Počinitelja locirati, identificirati, uhititi i transferirati u Beograd.




Vezano
Vijesti  |  Tagovi

Najpopularnije
Danas  |  Jučer  |  Tjedan
Najnovije