Foto: AFP
TUŽITELJ na suđenju Hosniju Mubaraku zatražio je smrtnu kaznu za bivšeg egipatskog predsjednika.
Mubaraku se na sudu u Kairu sudi zbog navodne naredbe da se ubijaju prosvjednici tijekom političke nestabilnosti koja je dovela do njegova odlaska s vlasti.
Smrtna kazna za umorstvo s predumišljajem
"Zakon određuje smrtnu kaznu za umorstvo s predumišljajem", kazao je tužitelj Mustafa Khater koji je istu kaznu zatražio i za bivšeg egipatskog ministra unutarnjih poslova Habiba el-Adlyja te šest ostalih bivših sigurnosnih dužnosnika.
Na istom suđenju su dva Mubarakova sina, Gamal i Alaa, optuženi zbog korupcije. "Kako predsjednik republike nije bio svjestan prosvjeda koji su buknuli 25. siječnja", upitao je glavni tužitelj Mustafa Suleiman koji tvrdi kako bivši ministar unutarnjih poslova nije mogao dati naredbu za pucanje na prosvjednike bez Mubarakove naredbe da se to učini.
Suđenje se nastavlja 9. siječnja.