SPLITSKI gradonačelnik Željko Kerum djeluje vrlo zabrinut posljednjim događajima u Splitsko-dalmatinskom HDZ-u, koji je jučerašnjom odlukom šefice stranke - raspušten.
"Treba nam jaki HDZ, to je stranka koja je stvorila hrvatsku državu", sažeo je Kerum oduševljenje svojom bivšom strankom. Ne vidi HDZ kao konkurenciju, što i ne čudi, budući da se nakon nekoliko susreta Kerum - Kosor očekuje da zajedno oforme nekakav desni blok i jurnu po glasove birača. Kako se čini, više Kosorici treba Kerum, nego obratno.
Kerum - iskonski HDZ-ovac
Kerumova opreznost najnovijim razvojem događaja nije neočekivana. Kao što se zna, sa dojučerašnjim šefom Županijskog HDZ-a Krunom Peronjom vrlo je elegantno dogovorio koalicijsku suradnju, a sad u HDZ-u vlada sveopći metež.
Kako stoje stvari, ipak je teško očekivati neke korjenitije promjene, jer šefica HDZ-a, osim par istaknutih članova Mladeži, i nema neke svoje kadrove kojima bi povjerila vođenje stranke u Splitu.
Zapravo je prava šteta što je Kerum osnovao svoj HGS, jer bi za profil klasičnog HDZ-ovog birača on naprosto bio idealni novi vođa. Svakako, mentalno puno bliži od aktualne šefice stranke.
Borac za pluralizam zabrinut za budućnost Hrvatske
Kerum je i danas na primanju u Vili Dalmacija za zaslužne sugrađane koji su darivani nagradom Grada Splita pokazao u standardnom izdanju. Nema veze što je prije koji mjesec "tupio" da su HDZ i SDP uništili Hrvatsku. Sad mu je odjednom iskrsla želja za snažnim strankama. Veliki borac za demokraciju i pluralizam boji se, naime, da bi slabljenje HDZ-a Hrvatskoj donijelo jednostranačje i jednoumlje. Upravo ono, za što njega optužuju.