TIJEKOM 2014. u Toyotinim će se modelima, posebno u sljedećoj generaciji Aurisa, pojaviti BMW-ovi dizelski motori. Tako barem insajderski izvještaji o produbljivanju suradnje između japanskog i njemačkog proizvođača.
U zamjenu za cijenjene motore BMW će od Toyote dobiti baterije za buduća električna i hibridna vozila. Radi se o tehnologiji na čijem razvoju, uključujući i novije litij-ionske baterije, Toyota surađuje s Panasonicom.
BMW-ovi dizelaši bi uz znakovite dorade trebali pripomoći sljedećem Aurisu u borbi s rivalima poput Fordovog Focusa ili VW Golfa. Vrijedi spomenuti i kako je BMW ograničio primjenu ovih motora samo na Toyotine modele, što znači kako ga oni pod Lexusovom značkom ne smiju koristiti.