JOSIP RADELJAK i Vlatka Pokos jučer su i službeno okončali svoj (ne)sretni brak. Svi mediji su to uredno prenijeli - uz informaciju da se Vlatka sva snuždena pojavila na sudu, dok je Dikan poslao samo svog odvjetnika. Da mediji slučajno ne bi ostali zakinuti za njegov lik i djelo u ovoj parnici godine, Dikan se očito odlučio javno očitovati o svom izostanku. U našu redakciju tako je nekim čudom pristigao faks u kojemu stoji Dikanova isprika sudu, pečatirana Radeljakovim imenom ispod.
"Razlog zbog kojeg sam odlučio ne prisustvovati zakazanom ročištu svakako nije izraz mog nepoštivanja Suda. Već jednostavno želja da se ovaj postupak, ako je moguće, završi na način da izbjegnem ili barem što je moguće više umanjim štetu koju, zbog neizmjerne želje za reklamom i naslovnicama moje supruge, ja i moja obitelj trpimo već mjesecima, zbog ovog za nas ipak tragičnog događaja. A tu prvenstveno mislim na moju malodobnu kćerkicu", započinje Radeljak.
Dikan nadalje u svom obraćanju Sudu objašnjava kako su mu njegovi odvjetnici objasnili da je jedini i isključivi razlog zbog kojega Sud traži njegovu nazočnost na ročištu potreba da se kroz njegovo saslušanje neosporno utvrdi činjenica da su bračni odnosi između njega i njegove supruge toliko poremećeni da njihova bračna zajednica ne može opstati.
Vlatka ga iskoristila nakon Enine smrti?
Bivši suprug Vlatke Pokos u pismu nadalje do u detalje objašnjava što je pjevačicu učinilo po njega nepodobnom ženom. Jedna od stvari koju spominje je i ta kako je Vlatka, a on je to, kaže, tek sada shvatio, iskoristila tragičnu situaciju u kojoj se on našao nakon pogibije njegove supruge Ene Begović. Radeljak tako piše kako ga je Vlatka "u tom momentu teško ranjenoga", željela samo materijalno iskoristiti. "Neugodne psihičke, a i druge posljedice, koje će taj 'isplanirani' brak, a naročito njegov marketinško/medijski izrežirani kraj, ostaviti na moju malodobnu kćerkicu u najosjetljivijim godinama života, poslije ionako teško prihvaćene tragične smrti njene biološke majke, danas je još uvijek nemoguće realno procijeniti i sagledati", zakukao je brižni otac, koji ne propušta niti jednu priliku latiti se imena svoje malodobne kćerkice u medijima.
Vlatka je svakodnevno teško psihički i fizički maltretirala njegovu kćerkicu, što je on, kaže, shvatio tek sada. Dikan se nada da će Državno odvjetništvo, nakon dovršene policijske istrage, pronaći dovoljno dokaza da protiv njegove supruge za to podigne optužnicu po službenoj dužnosti. U suprotnom, s obzirom da je, kako napominje, "u ovoj državi sve moguće", on će sigurno nastaviti kazneni progon svoje bivše supruge i to privatnim tužbama.
"Vjerujem da su Vam poznati i brojni (od nje same priznati i sočno opisani) duboko nemoralni postupci, u koje je Vlatka Pokos uplitala čak i moju malodobnu kćer jer se sa svojim ljubavnicima često sastajala i u njenoj prisutnosti?!", nastavlja Radeljak, te dodaje kako je, zbog Vlatkinog "učestalog i bezobzirnog vrijeđanja njega i članova njegove uže obitelji", bio, kaže, prisiljen i sam dio toga javno obznaniti.
"Vlatka plasirala novu priču o reality pobačaju"

Osvrnuo se Dikan i na Vlatkinu nedavnu tragediju, odnosno činjenicu da je izgubila dijete. "Kao krunu hipokrizije, moja vrla supruga bezobzirno i naravno obavezno pod svjetlima reflektora, plasirala je novu, još uvijek nerasvijetljenu, priču o maltene 'reality pobačaju', optužujući za objavljivanje iste sve i svih osim sebe.", kaže Radeljak te dodaje kako mu se čini da se "i tu Vlatka samo željela pokazati kao žrtva".
Dikan, koji kaže kako bi i on mogao biti potencijalni otac Vlatkina djeteta, kaže kako mu iz bolnice Sveti Duh još uvijek nitko nije odgovorio na njegov zahtjev da mu na raspolaganje stave svu stručnu i liječničku dokumentaciju o spomenutom slučaju, na što je on, kao zakonski njezin suprug, imao pravo.
"Naravno da s razlogom i osnovano sumnjam sa strahom u srcu o stvarnom mogućem očinstvu jadnog djeteta, s potpunom nevjericom da se sve 'dogodilo', samo na brzinu s nekakvim naivnim i usputnim privremenim ljubavnikom jer to je ipak previše!", kaže Dikan i zaključuje kako bi Sudu, na osnovu svega navedenog, trebalo biti jasno kako njegov brak s Vlatkom Pokos više jednostavno nema smisla.
R.I.
Foto: Index