Dino Dvornik

Dino Dvornik i Tereza Kesovija dobitnici Porina za životno djelo

Piše:
utorak, 24.3.2009. 19:36
Smanji veličinu slova Tekst Povećaj veličinu slova

Dino Dvornik i Tereza Kesovija dobitnici Porina za životno djelo

BIOGRAD NA MORU bit će 9. svibnja ovogodišnji domaćin svečane dodjele diskografskih nagrada Porin. Ipak, Hrvatsko društvo skladatelja u Zagrebu već je dodijelilo četiri Porina za životno djelo.

Životnu nagradu struke za doprinos glazbenoj kulturi dobili su Tereza Kesovija, Ljubo Kuntarić, Miroslav Miletić i, jednoglasnom odlukom Upravnog odbora Porina, posthumno Dino Dvornik.

Diskograf Siniša Škarica objasnio je na pressici kako su i zasluženom tercetu priznanja mogla biti i prije, a Dino Dvornik nije im ostavio mogućnost odgađanja. "Ponovno nas je požurio i prerano nas natjerao na konačnu inventuru njegovog glazbenog naslijeđa", izjavio je Škarica.

D.D.
Foto: Index
Komentari (0)
Komentari na forumu objavljuju se u realnom vremenu i Index.hr ne može se smatrati odgovornim za izrečeno. Zabranjeno je vrijeđanje, psovanje i klevetanje. Upisi s takvim sadržajem bit će izbrisani, a njihovi autori prijavljeni nadležnim službama.