NA SNIMANJU još jednog u nizu serijala o tajnom agencijskom junaku Jamesu Bondu izbio je neobičan incident, a glavni protagonist filma, Daniel Craig, ostao je zatečen akcijom koja je uslijedila nakon gašenja filmskih kamera. Carlos Lopez, gradonačelnik čileanskog grada Sierra Gorda, u kojem je trenutno lociran set, iznerviran činjenicom da filmaši radnju namjeravaju smjestiti u Boliviju, s kojom je Čile bio u ratu od 1897. do 1884. godine, pokušao je automobilom pregaziti Craiga i lijepu Bondovu djevojku Olgu Kurylenko.
"Lopez je automobilom proletio kroz policijski kordon na željezničkoj stanici. Vozio je tako brzo da se zamalo zaletio u dvojicu policajaca koji su osiguravali set, nakon čega je skoro naletio na Craiga i Kurylenko. Zbog prebrze vožnje u bijesnom stanju, te pokušaja ubojstva dvoje glumaca i policajaca, Lopez je hitnom intervencijom uhićen. Bond i njegova djevojka nastavili su sa snimanjem opasnih scena pet minuta nakon uhićenja", rekla je glasnogovornica Anne Bennet.
Naime, pomahnitali se Lopez (koji ne podnosi ikakva snimanja u njegovom kraju) naljutio što ga filmaši nisu tražili posebnu dozvolu za snimanje scena u kojima koriste vatreno oružje, a činjenica da je radnja filma smještena u Boliviju s kojom je Čile bio u ratu bila je kap koja je prelila Lopezovu čašu.
L.V., V.V.