Tekst: J.C.
Foto: Arhiva
JEDAN od najvećih i najslavnijih rock glazbenika bivše Jugoslavije, Momčilo Bajagić Bajaga, zakazao je i drugi koncert u Zagrebu. Bajaga i Instruktori upravo u Zagrebu započinju svoju slavljeničku turneju kojom obilježavaju 25 godine karijere. Simbolika je jasna; jedna od najvećih glazbenih ikona zadnjih godina Jugoslavije prvi put se kao solo glazbenik publici predstavio upravo u Zagrebu. Bilo je to 12. travnja 1984. godine u već legendarnom i nažalost odavno zatvorenom Kulušiću.
Već i tada je Bajaga, kao bivši član u to vrijeme najpopularnijeg rock sastava Riblja Čorba, u Zagrebu bio izvrsno primljen, a danas svjedočimo da njegova popularnost ne blijedi niti 25 godina kasnije. Samo jedan koncert u Ciboninoj dvorani Zagrepčanima nije bio dovoljan pa je Bajaga morao popustiti pred zahtjevima publike i zbog iznimne potražnje za ulaznicama "bukirati" još jedan koncert.
Uz ritmove velikih hitova "Verujem, ne verujem", "Ni na nebu ni na zemlji", "Tišina", "Plavi safir" i "Kad hodaš" u Koncertnoj dvorani Dražen Petrović tako će se, osim u petak 20. studenog, plesati i u subotu 21. studenog. Bit će to samo nastavak velike koncertne turneje povodom 25-godišnjice ovog kultnog benda, koja je početkom travnja započela u Kanadi. Bajaga je tom prilikom rasprodao dvorane u Torontu, Vancouveru i Calgaryju, a ništa manje uspjeha nije imao niti tijekom svibnja u SAD-u.
Nakon toga je uslijedila pauza i punjenje baterija za onaj "pravi" i Bajagi ipak važniji dio slavljeničke turneje. Idućih mjeseci Bajaga će svirati diljem bivše Jugoslavije, u svim gradovima u kojima se njegova glazba i dalje rado sluša, a čast da bude prva postaja na tom putu dobio je upravo Zagreb. Bajaga i Instruktori najavljuju nezaboravan spektakl, u što će se njihovi hrvatski obožavatelji i sami vrlo skoro moći uvjeriti. Ulaznice za koncerte u pretprodaji koštaju 150 kuna, dok će na dan koncerta koštati 180 kuna.