MEĐUNARODNO glazbeno natjecanje OGAE Song Contest ove će godine u Grčkoj okupiti natjecatelje iz tridesetak europskih zemalja, a našu zemlju predstavlja Lana Jurčević s pjesmom "1 razlog". Obožavatelji Eurosonga, koji organiziraju festival, i ove godine najavljuju odličan party, koji će se u Ateni održati na jesen.
Hrvatski obožavatelji Eurosonga, okupljeni u udrugu Eurofest Hrvatska, ove su godine odabrali Lanu Jurčević za predstavnicu na natjecanju OGAE Song Contest, koje će se najesen održati u Ateni. Riječ je, naime, o natjecanju na kojem sudjeluju zemlje sudionice Eurosonga, ali se natječu s pjesmama koje nemaju nikakve veze s izlučnim natjecanjima u pojedinoj zemlji.
Zahvaljujući Eleni Paparizou, koja je na tom natjecanju pobijedila prošle godine s pjesmom "Mambo", Lana će putovati u Grčku, gdje će se najesen održati svečana priredba. Osim Lane, u izboru su, između ostalih, bili Kristijan Beluhan, Jinx, Colonia, E.N.I., sestre Husar, Vanna i Ivana Banfić.
Lana Jurčević već je sudjelovala na ovom natjecanju - prošle je godine na priredbi u Italiji pjevala s Lukom Nižetićem, i to, naravno, njihov veliki hit "Prava ljubav". Zauzeli su 15. mjesto, a hrvatski obožavatelji Eurosonga nadaju se da će ove godine, obzirom na bržu pjesmu a takve "bolje prolaze", plasman biti itekako bolji.
D.K.