Modni gaf stoljeća: Anna Wintour Europu obišla odjevena u istu haljinu

Piše:
srijeda, 2.7.2008. 21:43
Smanji veličinu slova Tekst Povećaj veličinu slova

Modni gaf stoljeća: Anna Wintour Europu obišla odjevena u istu haljinu

JESU li modni "gafovi" došli u "modu" ili se sve češće nezgode na crvenom tepihu, ali i van njega događaju slučajno? Nakon sramote koju je pretrpjela jedna od najvećih živućih svjetskih ikona stila, Sarah Jessica Parker, kada je obukla recikliranu (prekrasnu, ali i dalje recikliranu) haljinu Nine Ricci za njujoršku premijeru filma "Seks i grad", na red je došla i čelična dama modnoga svijeta, "bog i batina" prestižnoga Voguea, te urednica koja je vječno na zlu glasu, Anna Wintour. Anna, jedna od najvećih živućih modnih stručnjakinja, intimna prijateljica svih  mogućih dizajnera i žena koja nikad nije viđena u istoj odjeći nedavno je u istoj haljini viđena čak tri puta za redom, i to u razmaku od samo tjedan dana.

Je li Anna ostarjela ili je konačno našla haljinu koja zadovoljava njezine visoke kriterije te je nosiva više od jednog puta? Na to pitanje odgovor zna samo Anna, a vodeći svjetski modni stručnjaci i modni fanovi nad njezinom, u najmanju ruku neobičnom odlukom, već se danima zgražaju. Kako bilo, cvjetna haljinica Caroline Herrere Anni "Nuklearnoj" Wintour prirasla je, izgleda, srcu, pa ju je prvi puta obukla u Milanu, na ondašnjem Tjednu mode, i to na Armanijevu reviju održanu u šopingoličarskoj prijestolnici Europe. Anna je milansku premijeru haljine upotpunila s bijelim sandalama srednje pete, zanimljivom ogrlicom i tamnim naočalama koje su joj kroz godine postale zaštitni znak. Samo tri dana kasnije, u istoj haljini pojavila se na vimbeldonskom teniskom susretu gdje je došla bodriti mladog i zgodnog Rogera Federera. Styling je upotpunila bijelim kardiganom i nezaobilaznim naočalama, a cipele koje obukla bile su u istom stilu kao i tri dana ranije, ali osjetno drugačije.

Haljina je posljednji put viđena krajem istog tjedna, na pariškoj reviji Christiana Lacroixa, što je zlobnicima dalo "štofa" za razmišljanje. Jednoglasno je zaključeno kako modni "gafovi" ipak nisu "u modi", nego kako je Annina pomoćnica smotana poput Anne Heathaway u filmu "Vrag nosi Pradu" za koji se zna kako je lik opake Mirande, šefice modnog časopisa u kojem neiskusna novinarka radi, izgrađen upravo prema liku moćne Anne Wintour, te kako je svoju (omraženu) šeficu ili potpuno krivo spakirala za put u Europu, ili joj pogubila sve do zadnjeg Louis Vuitton kovčega dupkom punih pravog pravcatog modnog blaga.

V.V.
Foto: Daily Mail

Komentari (0)
Komentari na forumu objavljuju se u realnom vremenu i Index.hr ne može se smatrati odgovornim za izrečeno. Zabranjeno je vrijeđanje, psovanje i klevetanje. Upisi s takvim sadržajem bit će izbrisani, a njihovi autori prijavljeni nadležnim službama.