Tekst: N.Š.
Foto: JLP
OSKAROVKE Gwyneth Paltrow i Nicole Kidman u novom filmu o prvom svjetskom transseksualcu, The Danish Girl, glumit će muža i ženu.
42-godišnja Nicole dobila je ulogu danskog umjetnika Einara Wegenera koji se 1931. podvrgnuo revolucionarnoj operaciji promjene spola i postao žena, a vjenčao se sa slikaricom Gerdom Gottlieb koju će glumiti Gwyneth Paltrow. U filmu Gerda nagovara svog supruga da joj pozira kao ženski model i ohrabruje ga u nošenju haljina i hulahopki kad vidi da joj slike postaju sve popularnije.
Film će se temeljiti na istoimenom bestselleru Davida Ebershoffa, a producirat će ga kompanija Blossom Films koja je u vlasništvu Nicole Kidman. Još uvijek nije poznato kad bi film mogao doći u kina. Ulogu Grete trebala je dobiti Charlize Theron, ali se od nje iz nepoznatih razloga ipak odustalo.