Ženskim tenisom zavladale mlohave muškarače!

Piše:
četvrtak, 29.1.2009. 23:13
Smanji veličinu slova Tekst Povećaj veličinu slova

Ženskim tenisom zavladale mlohave muškarače!

DA JE "bijeli sport" nekada bio oličenje estetike i elegancije poznata je činjenica, ali s vremenom stvari su se promijenile i to na gore. Tenisačice "ugodne oku" zamijenile su "neke nove klinke" manje ugodne oku, blago rečeno. Prvi Grand Slam turnir godine koji se održava u Australiji bio je okupljalište omlohavljenih i grdih tenisačica koje su okupirale teniske terene.

Muškobanjaste tenisačice "bodu ih u oči"

Teniske ljepotice više ne vladaju, a njihove duge zategnute noge zamijenjenu su mlohavim mišićima i muškobanjastim rukama. Ljepota pokreta pala je drugi plan, a teški uzdasi i neukusno hračkanje zavladali su umjetnom podlogom Melbournea. Tenisačice su godinama prozivane zbog (pre)kratkih haljinica koje su postale glavnom raspravom čak do te mjere da su njihovim vrhunski bekhendi i velemajstorski forehandi pali su u drugi plan. Teniski teren postao je svojevrsna modna pista. Nakon što su se ljudi priviknuli na sve vrste ljepota i uzbuđenja koje nudi jedan od najstarijih sportova, muškobanjaste tenisačice "bodu ih u oči".

Teniske rugobe nemaju što tražiti u modnom svijetu

Neke od ljepotica s terena pronašle su interese u drugim vidokruzima zarade i posla. "Miss tenisa", kako su je nazivali novinari zauvijek se ostavila tenisa i od sada pozira pred fotoaparatima i tenis gleda jedino iz ugodnog kauča. Riječ je naravno o ruskoj krasotici Ani Kurnjikovoj koja je jedno vrijeme bila zaštitno lice modnog branda Mango. Sada ni na kraj pameti ne bi došlo nekoj kozmetičkoj tvrtki da njihove jumbo plakate krase lica Carle Suarez Navarro ili možda Svetlane Kuzbetsove. One su ostavljene na milost ili nemilost svojih teniskih uspjeha, koji su zavidni, barem za sad.

S.C.
Foto: JLP

Komentari (0)
Komentari na forumu objavljuju se u realnom vremenu i Index.hr ne može se smatrati odgovornim za izrečeno. Zabranjeno je vrijeđanje, psovanje i klevetanje. Upisi s takvim sadržajem bit će izbrisani, a njihovi autori prijavljeni nadležnim službama.