Aliu i Arron najbrži
Tekst se nastavlja ispod oglasa
NIGERIJAC Deji Aliu pobjednik je utrke na 100 metara na IAAF Super Grand Prix atletskom mitingu u grčkoj Trikali.
Aliu je slavio s rezultatom 10.00 ispred Britanca Dwaina Chambersa (10.03), te Kanađanina Nicolasa Macrozonaris (10.15). U utrci na 200 metara slavio je olimpijski prvak, Grk Kostas Kenderis (20.30) s dvije stotinke sekunde boljim rezultatom od Stephana Bucklanda s Mauricijusa. U bacanju koplja Rus Sergej Makarov je rezultatom 86,34 m osvojio prvo mjesto, dok je druga pozicija pripala Čehu Janu Zeleznom s metar kraćim rezultatom.
U utrci na 100 metara kod djevojaka slavila je Francuskinja Christine Arron (11,09), dok je Žana Pintušević Block bila druga (11,13).
REZULTATI:
ATLETIČARI:
Tekst se nastavlja ispod oglasa
100 m:1. Deji Aliu (Nig) 10,002. Dwain Chambers (VB) 10,033. Nicolas Macrozonaris (Kan) 10,15
200 m:1. Kostas Kenderis (Grč) 20,302. Stephane Buckland (Mau) 20,323. Deji Aliu (Nig) 20,49
800 m:1. Juri Borzakovski (Rus) 1:43,972. Japhet Kimutai (Ken) 1:44,343. Michael Rotich (Ken) 1:44,85
1500 m:1. Cornelius Chirchir (Ken) 3:32,612. Alex Kipchirchir (Ken) 3:32,673. Ivan Heško (Ukr) 3:32,73
110 m s preponama:1. Stanislavs Olijars (Lat) 13,202. Chris Phillips (SAD) 13,453. Yoel Hernandez (Kub) 13,52
400 m s preponama:1. Felix Sanchez (Dom) 48,072. Ian Weakley (Jam) 48,553. Christopher Rawlinson (VB) 48,57
3000 m sa zaprekama:1. Stephen Cherono (Ken) 8:05,682. Julius Nyamu (Ken) 8:09,453. Kipkirui Misoi (Ken) 8:10,22
Koplje:1. Sergej Makarov (Rus) 86,34 m2. Jan Železny (Češ) 85,473. Voldemars Lusis (Lat) 82,68
Dalj:1. Dwight Phillips (SAD) 8,44 m2. Louis Tsatoumas (Grč) 8,343. Savante Stringfellow (SAD) 8,28
100 m:1. Christine Arron (Fra) 11,092. Žana Block (Ukr) 11,133. Chryste Gaines (ZDA) 11,23
800 m:1. Jolanda Čeplak (Slo) 1:57,792. Larisa Čazhao (Rus) 1:59,523. Mina Ait Hammou (Mar) 1:59,62
400 m preponama:1. Sandra Glover (ZDA) 54,792. Surita Febbraio (JAR) 55,153. Androula Sialou (Cip) 55,93
- 3000 m zapreke:1. Gulnara Samitova (Rus) 9:34,412. Docus Inzikuru (Uga) 9:42,763. Cristina Iloc-casandra (Rum) 9:46,30
Troskok:1. Yamile Aldama (Kub) 15,00 m2. Tatjana Lebedeva (Rus) 15,003. Magdelin Martinez (Ita) 14,68
Skok s motkom:1. Svetlana Feofanova (Rus) 4,70 m2. Jelena Isinbajeva (Rus) 4,603. Monika Pyrek (Pol) 4,60
Disk:1. Franka Dietzsch (Njem) 65,47 m2. Vera Pospilova (Češ) 63,383. Ekaterini Voggoli (Grč) 63,35
Aliu je slavio s rezultatom 10.00 ispred Britanca Dwaina Chambersa (10.03), te Kanađanina Nicolasa Macrozonaris (10.15). U utrci na 200 metara slavio je olimpijski prvak, Grk Kostas Kenderis (20.30) s dvije stotinke sekunde boljim rezultatom od Stephana Bucklanda s Mauricijusa. U bacanju koplja Rus Sergej Makarov je rezultatom 86,34 m osvojio prvo mjesto, dok je druga pozicija pripala Čehu Janu Zeleznom s metar kraćim rezultatom.
U utrci na 100 metara kod djevojaka slavila je Francuskinja Christine Arron (11,09), dok je Žana Pintušević Block bila druga (11,13).
REZULTATI:
ATLETIČARI:
200 m:1. Kostas Kenderis (Grč) 20,302. Stephane Buckland (Mau) 20,323. Deji Aliu (Nig) 20,49
800 m:1. Juri Borzakovski (Rus) 1:43,972. Japhet Kimutai (Ken) 1:44,343. Michael Rotich (Ken) 1:44,85
1500 m:1. Cornelius Chirchir (Ken) 3:32,612. Alex Kipchirchir (Ken) 3:32,673. Ivan Heško (Ukr) 3:32,73
110 m s preponama:1. Stanislavs Olijars (Lat) 13,202. Chris Phillips (SAD) 13,453. Yoel Hernandez (Kub) 13,52
Tekst se nastavlja ispod oglasa
400 m s preponama:1. Felix Sanchez (Dom) 48,072. Ian Weakley (Jam) 48,553. Christopher Rawlinson (VB) 48,57
3000 m sa zaprekama:1. Stephen Cherono (Ken) 8:05,682. Julius Nyamu (Ken) 8:09,453. Kipkirui Misoi (Ken) 8:10,22
Koplje:1. Sergej Makarov (Rus) 86,34 m2. Jan Železny (Češ) 85,473. Voldemars Lusis (Lat) 82,68
Dalj:1. Dwight Phillips (SAD) 8,44 m2. Louis Tsatoumas (Grč) 8,343. Savante Stringfellow (SAD) 8,28
Tekst se nastavlja ispod oglasa
ATLETIČARKE:100 m:1. Christine Arron (Fra) 11,092. Žana Block (Ukr) 11,133. Chryste Gaines (ZDA) 11,23
800 m:1. Jolanda Čeplak (Slo) 1:57,792. Larisa Čazhao (Rus) 1:59,523. Mina Ait Hammou (Mar) 1:59,62
400 m preponama:1. Sandra Glover (ZDA) 54,792. Surita Febbraio (JAR) 55,153. Androula Sialou (Cip) 55,93
- 3000 m zapreke:1. Gulnara Samitova (Rus) 9:34,412. Docus Inzikuru (Uga) 9:42,763. Cristina Iloc-casandra (Rum) 9:46,30
Tekst se nastavlja ispod oglasa
Troskok:1. Yamile Aldama (Kub) 15,00 m2. Tatjana Lebedeva (Rus) 15,003. Magdelin Martinez (Ita) 14,68
Skok s motkom:1. Svetlana Feofanova (Rus) 4,70 m2. Jelena Isinbajeva (Rus) 4,603. Monika Pyrek (Pol) 4,60
Disk:1. Franka Dietzsch (Njem) 65,47 m2. Vera Pospilova (Češ) 63,383. Ekaterini Voggoli (Grč) 63,35
Znate li nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?
Pročitajte još
Učitavanje komentara