Amerikanci se poigrali s Nowitzkim i društvom

AMERIČKA košarkaška reprezentacija izborila je novu uvjerljivu pobjedu na olimpijskom turniru. Sa 106:57, odnosno s +49 pobijedili su Nowitzkog i Njemačku.

SAD-e su prezentirale novu sjajnu obranu, ubitačnu kontru i košarku koja je na daleko većoj razini od svih ostalih. Već je prva četvrtina završila vodstvom 31-12 čime se mogao dobiti dojam u kojem će smjeru otputovati ova utakmica.

Razlika je nakon toga isključivo rasla, a svi košarkaši u momčadi SAD-a su dobili veliku minutažu i priliku za dokazivanje.

Najbolji je bio Dwight Howard sa 22 poena i 10 skokova. LeBron James je dodao 19, Kobe Bryant 13, dok su po 10 poena ubacili Dwayne Wade i Chris Paul.

Kod Njemačke je najbolji bio Dirk Nowitzki sa 14 poena i osam skokova.

Olimpijske igre, košarka, 5. kolo (muški):

Skupina A

Australija - Litva 106:75 (55:29)

Hrvatska - Iran 91:57 (54:16)

Argentina - Rusija (kasnije)

Redoslijed: 1. Litva 4-1, 2. Argentina 3-1 (-1), 3. Hrvatska 3-2, 4. Australija 3-2, 5. Rusija 1-3 (-1), 6. Iran 0-4

Skupina B

Grčka - Kina 91:77 (46-24)

Španjolska - Angola 98:50 (40-30)

SAD - Njemačka 106:57 (53-29)

Redoslijed: 1. SAD 5-0, 2. Španjolska 4-1, 3. Grčka 3-2, 4. Kina 2-3, 5. Njemačka 1-4, 6. Angola 0-5