Anderlecht torpedirao Standard u derbiju

U DERBI utakmicama 10. kola belgijskog nogometnog prvenstva slavili su domaćini. Anderlecht je savladao Standard s čak 5-0, dok je Club Brugge s 2-0 slavio nad Gentom.

Anderlecht je do visoke pobjede na Stade Constant Vanden Stocku došao golovima petorice različitih strijelaca. Otvarajući gol zabio je srpski napadač Milan Jovanović u 15. minuti, da bi golove u posljednjih 20 minuta susreta redom zabili Guillaume Gillet, Dieumerci Mbokani, Matias Suarez i Marcin Wasiliewski (iz jedanaesterca).

Bila je to sedma ovosezonska pobjeda Anderlechta kojom je zadržao vodstvo na prvenstvenoj ljestvici s bodom viška ispred prvog pratitelja Club Bruggea koji je večeras trijumfirao golovima Thomasa Meuniera i Björna Vleminckxa.