ATLETSKI KUP EUROPE: POBJEDE FRANCUZA I RUSKINJA

Atletičari Francuske i atletičarke Rusije pobjednici su ovogodišnjeg Kupa Europe održanog u taliojanskoj Firenci.

Francuzi su do pobjede stigli sa 109 osvojenih bodova, drugo mjesto zauzeli su Nijemci sa 100.5 bodova, dok je treće mjesto pripalo atletičarima Velike Britanije sa 96 bodova.

Ruskinje su nastavile dominaciju u ženskoj konkurenciji osvojivši prvo mjesto sa 130 bodova, čak 27 više od drugoplasiranih Njemica i 28 od trećih Francuskinja.

Iz skupine A Kupa Europe ispali su Španjolci i Grci u muškoj, te Rumunjke i Talijanke u ženskoj konkurenciji.

REZULTATI, ATLETIČARI:

200 m:

1. K. Kederis (Grč) 20.37

2. C. Malcolm (VB) 20.45

3. M. Jedrusinski (Polj) 20.53

800 m:

1. A. Reina (Špa) 1:48.13

2. F. Lacasse (Fra) 1:48.37

3. R. Herms (Njem) 1:49.15

3000 m:

1. F. Chouki (Fra) 8:22.56

2. C. Castillejo (Špa) 8:22.79

3. V. Šabunin (Rus) 8:23.18

3000 m zapreke:

1. P. Potapovič (Rus) 8:26.28

2. R. Poplawski (Polj) 8:29.70

3. A. Iannelli (Ita) 8:30.40

110 m prepone:

1. L. Doucoure (Fra) 13.55

2. M. Fenner (Njem) 13.58

3. A. Giaconi (Ita) 13.66

motka:

1. R. Mesnil (Fra) 5.75 m

2. G. Gibilisco (Ita) 5.70

3. L. Boergeling (Njem) 5.70

troskok:

1. F. Donato (Ita) 17.16 m

2. J. Kapek (Fra) 16.59

3. C. Meletoglou (Grč) 16.52

disk:

1. D. Ševčenko (Rus) 65.39 m

2. M. Moellenbeck (Njem) 65.26

3. A. Krawczyk (Polj) 61.27

koplje:

1. S. Makarov (Rus) 85.86 m

2. C. Nicolay (Njem) 81.93

3. D. Trafas (Polj) 79.36

4x400 m:

1. Velika Britanija 3:02.43

2. Grčka 3:02.69

3. Njemačka 3:02.83

KONAČNI REDOSLIJED:

1. Francuska 109.0 bodova

2. Njemačka 100.5

3. Velika Britanija 96.0

4. Rusija 92.0

5. Italija 84.0

6. Poljska 83.0

Tekst se nastavlja ispod oglasa
7. Španjolska 80.0

8. Grčka 74.5

ATLETIČARKE:

200 m:

1. A. Kapačinskaja (Rus) 22.71

2. L. Tirlea (Rum) 22.78

3. M. Hurtis (Fra) 22.89

1500 m:

1. N. Rodriguez (Špa) 4:07.18

2. H. Clitheroe (VB) 4:08.18

3. K. Efentaki (Grč) 4:09.06

5000 m:

1. J. Zadorožinaja (Rus) 15:34.07

2. J. Pavey (VB) 15:35.31

3. M. Botezan (Rum) 15:39.63

3000 m zapreke:

1. G. Samitova (Rus) 9:40.89

2. C. Casandra-Iloc (Rum) 9:48.47

3. E. Olivares (Fra) 9:54.51

100 m prepone:

1. G. Alozie (Špa) 12.86

2. S. Lauhova (Rus) 12.88

3. P. Girard (Fra) 12.95

vis:

1. D. Rath (Njem) 2.00 m

2. R. Beitia (Špa) 1.95

3. M. Kupcova (Rus) 1.95

dalj:

1. E. Barber (Fra) 6.76 m

2. C. Montaner (Špa) 6.69

3. F. May (Ita) 6.67

kugla:

1. A. Kumbernuss (Njem) 19.46 m

2. S. Kriveljeva (Rus) 18.98

3. L. Manfredi (Fra) 17.97

kladivo:

1. M. Montebrun (Fra) 74.43 m

2. M. Melinte (Rum) 71.99

3. O. Kuzenkova (Rus) 69.89

4x400 m:

1. Rusija 3:26.02

2. Velika Britanija 3:26.52

3. Francuska 3:28.39

KONAČNI REDOSLIJED:

1. Rusija 130.0 bodova

2. Njemačka 103.0

3. Francuska 102.0

4. Velika Britanija 83.0

5. Španjolska 82.0

6. Grčka 78.5

7. Rumunjska 77.5

8. Italija 62.0

Znate li nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?
Učitavanje komentara