BATE Borisov dokrajčio Anderlecht, Dinamo Kijev jedva protiv Droghede, Anorthosis izabacio Rapid

ODIGRANE su neke utakmice 2. pretkola Lige prvaka. Plasman u 3. pretkolo izborili su bjeloruski BATE Borisov, ukrajinski Dinamo i grčki Panathinaikos.

Bjeloruski BATE Borisov priredio je najveće iznenađenje u 2. pretkolu Lige prvaka. Nakon što su prošloga tjedna u Bruxellesu svladali Anderlecht s 2:1, bjeloruski su nogometaši na svom terenu znali obraniti tu prednost, odigravši za njih dovoljnih 2:2. Mogli su ostvariti i novu pobjedu, budući da su dva puta imali vodstvo, no i ovaj rezultat je za njih ravan pobjedi.

Irska Drogheda pošteno je namučila kijevski Dinamo, odigravši neodlučeno, 2:2. Ipak, Kijevljani idu dalje, zahvaljujući pobjedi u prvom susretu 2:1. Ognjen Vukojević odigrao je svih 90 minuta za ukrajinski sastav.

Panathinaikos je nakon pobjede protiv gruzijskog Dinama 3:0 u Ateni, rutinski prošao dalje, odigravši u Tbilisiju 0:0. Vrata grčke momčadi branio je Mario Galinović, a Ante Rukavina zaigrao je od 34. minute.

Tokić i Koch odigrali cijelu utakmicu, Jelavić ušao u 66. minuti

Anorthosis je najveći dio posla obavio u prvoj utakmici, u kojoj je na svom terenu slavio s iznenađujuće visokih 3:0. Ostatak su odradili u Beču, pogotovo nakon što su poveli u 13. minuti golom Labana. Domaćinu je u tom trenutku trebalo čak pet golova za prolaz. Zabili su tri, što nije bilo dovoljno. Izjednačio je Hoffer u 22. minuti, a domaća publika je živnula nakon dva gola Maierhofera u razmaku od samo tri minute, u 63. i 66. minuti.

Mario Tokić odigrao je u Rapidu cijelu utakmicu, dok je Nikica Jelavić ušao u igru u 66. minuti. Vratar Rapida čuvao je 36-godišnji Georg Koch, koji je prošle sezone branio u zagrebačkom Dinamu.