Beograd koban i za Zadrane

ZADAR je u Beogradu imao pobjedu u rukama, no vodeća momčad Goodyear lige imala je više prisebnosti i snage u završnici, te si je osigurala nove bodove. Momčad Giuseppea Giergie, iako nije deklasirana, doma nosi peti uzastopni poraz, pa u Jazinama više ne brinu da li radi o jednom ili deset koševa razlike.

Za rezultat 76:73 Partizanm se itekako izborio, jer su Zadrani predvođeni Franom Čolakom, pridošlicom iz Šibenke, i vječnim zadrskim ljubimcem Todorom Gečevskim u prvoj četvrtini djelovali neustrašivo. Isti duet priredio je sjajnu predstavu u utorak na Gran Canariji, gdje je momčadi u okviru FIBA Eurokupa donio vrijednu pobjedu i još vrijedniju dozu samopouzdanja uoči puta u Beograd.

Napeta završnica tada je završila u korist Zadrana, no u Beogradu naši košarkaši očito ne mogu do bodova.

Zadar je u drugu četvrtinu ušao sa plus tri (19:22), ali igrači su tada vidno pali, naročito uorganizaciji i realizaciji. Statistika će ovaj put najbolje posvjedočiti o kako se izjednačenoj utakmici ipak radilo. Po 26 prekršaja s obje strane, šut Zadrana od 42 i Partizna od 41 posto,  kao i slobodna bacanja od 73 i 66 posto u korist domaćina učinili su svoje i održali nerovozu do samog kraja.

Iako je Zadar na poluvremenu imao koliko - toliko povoljan rezultat od 32:29, Partizan se u trećoj četvrtini odlijepio na visokih 45:34. Na izlaz iz crne  serije u kojoj su domaćini napravili plus 12 Zadru su ukazali Oliver, Lalić, kasnije i Štememberg. No, Partizan se nije dao i zadnjih deset minuta ušao je mirno, uz 53:48.

Početak kraja za Zadrane tricom je označio Lončar, no mora se priznati kako su zadnji trzaji gostiju ipak bili impresivni. Do tri minute prije kraja Zadrani su gađali (i pogađali ) trice i dobrano namučili tisuću navijača u samoj završnici susreta. Kada su u posljednjoj minuti šut za tri pogodili Oliver i Barač na semaforu je pisalo 69:69. Odluka je pala sa linije slobodnih bacanja, gdje uje močad iz našeg istočnog susjedstva pokazala više prijeko potrebnog strpljenja.

Tako je nakon Cibone i aktualni hrvatski prvak pognute glavve napustio Beograd. To što je bio nikad bliže pobjedi, na žalost se ipak neće vidjeti na Goodyear ljestvici.

Loše vijesti i iz Zagreba

U susretu 8. kola regionalne Goodyear lige košarkaši Zagreba su u svojoj dvorani poraženi od sarajevske Bosne ASA sa 89:83 (51:50).

Kod Zagrepčana su najviše koševa postigli N. Garma (20) i Simon (13), a kod Bosne Marković (23) i Williams (21).