City izvukao bod na gostovanju kod Newcastlea

NOGOMETAŠI Newcastlea bili su sasvim blizu tek druge pobjede u ovogodišnjem Premiershipu, međutim bod gostima iz Manchester Citya je donio Ireland četiri minute prije kraja.

Newcastle je napokon odigrao hrabru i kvalitetnu utakmicu koja je završila bez pobjednika 2:2. Domaćin je, naime, već u 12. minuti ostao s igračem manje zbog grubog starta Beye.

Samo dvije minute kasnije Manchester City je već vodio 1:0 pogotkom Brazilca Robinha iz jedanaesterca, međutim domaći nogometaši se nisu predavali te su prvo u zadnjim minutama prvog dijela izjednačili, a do vodstva su došli kada je Dunn postigao autogol.

Gostima je, ipak, bod spasio Ireland koji je bio strijelac u 86. minuti.

Newcastle je ostao tako na dnu ljestvice sa samo šest bodova, dok je ispod njega jedino Tottenham koji je skupio samo dva boda.

Premiership, 8. kolo:

Newcastle - Manchester City 2:2 (Ameobi 44, Dunne 63-ag / Robinho 14-11m, Ireland 86)

Redoslijed: 1. Chelsea 20, 2. Liverpool 20, 3. Hull 17, 4. Arsenal 16, 5. Manchester Unoted 14 (-1)..., 10. Manchester City 10..., 19. Newcastle 6...