David Beckham zabio dva gola za Galaxy

ENGLESKI reprezentativac David Beckham bio je spasitelj LA Galaxyja u 6. kolu MLS lige. Njegova dva pogotka su donijela Galaxyju neodlučenih 2:2 kod Real Salt Lakea.

Beckham se vratio na stadion Salt Lakea nakon što je ovdje u kolovozu 2006. godine igrao prijateljsku utakmicu, još tada u dresu madridskog Reala.

U ovom ogledu Beckham je na sebe uzeo svu odgovornost budući je nakon prve četvrtine utakmice Salt Lake vodio 2:0. No, u samo pet minuta engleski nogometaš je anulirao prednost domaćina. Prvo je na asistenciju Landona Donovana smanjio u 36. minuti, a potom je iz slobodnog udarca izjednačio na končanih 2:2.

Time je Beckham došao do trećeg pogotka u šest utakmica, a najbolji strijelac momčadi iz Los Angelesa je Donovan sa čak osam pogodaka u 450 minuta.

"Bilo je vrijeme da ja preuzmem ulogu strijelca, Landon je dosad savršeno obavljao taj dio posla", rekao je Beckham nakon utakmice.

LA Galaxy se nakon šest odigranih kola nalazi na drugom mjestu Zapadne konferencije MLS-a, a ispred njih je jedino Dallas koji ima bod više.