Denver ubacio Seattleu 168 koševa

NAJVIŠE koševa na jednoj utakmici u vlastitoj su povijesti zabili košarkaši Denver Nuggetsa u nedjelju pred svojom publikom, pobijedivši Seattle Supersonicse 168:112.

Rekord se odnosi na utakmice bez produžetaka. Dana 13. prosinca 1983. godine Nuggetsi su nakon tri produžetka izgubili od Detroit Pistonsa 186:184. Od te su brojke sada ostali udaljeni samo 16 koševa. Istih 168 koševa zabili su i San Antoniju 11. siječnja 1984. godine.

Momčad Georgea Karla novom je brojkom, također, popravila rekord po broju postignutih koševa ove sezone. I prije nedjeljne utakmice najviše su zabili oni (132 koša), također Sonicsima 27. veljače.

U obje su četvrtine domaći igrači, predvođeni Carmelom Anthonyjem (26 koševa) i Allenom Iversonom (24), ubacili po 84 koša, što je također najviše ove sezone. Dosad je najbolji rezultat (80 koševa za poluvrijeme) držao Phoenix od 21. studenog.

Prvo ime dvoboja ipak je bio Marcus Camby s "triple-double" učinkom (13 koševa, 15 skokova i deset asistencija).

Dallas je s Miamijem prije nepune dvije godine igrao finale NBA lige i izgubio. Protiv sada najlošije momčadi lige (11-54) Mavericksi su trijumfirali na Floridi pobijedivši 98:73. Dirk Nowitzki zabio je 21 koš za pobjednike, koji su već u prvoj četvrtini vodili s dvadeset koševa razlike.

Cleveland Cavaliersi su dobili sedmu uzastopnu utakmicu na svom parketu pobijedivši Charlotte 98:91. LeBron James ubacio je 33 koša.