EP plivanje: Sanja Jovanović sedma

EP plivanje: Sanja Jovanović sedma

HRVATSKA plivačica Sanja Jovanović osvojila je sedmo mjesto na 50 metara leđno na Europskom prvenstvu u malim bazenima, što se održava u Beču.

Mlada dubrovačka plivačica u finalu je isplivala vrijeme 28.17, što je četiri stotinke bolje vrijeme od njezina nastupa u polufinalu, ali i 32 stotinke slabije od njezina i hrvatska rekorda. Sanja je na okretu na 25 metara imala drugo vrijeme, no na drugoj polovici staze nije uspjela zadržati taj ritam.

Prvo mjesto osvojila je Njemica Antje Buschschulte (27.42) ispred Ukrajinke Kasterine Subkove (27.509 i Čehinje Ilone Hlavačkove (27.57). Njemačka plivačica Janine Pietsch, koja je u polufinalu imala najbolje vrijeme, osvojila je četvrto mjesto. (27.58).

FINALE:

1. Antje Buschschulte (Njem) 27,42
2. Katerina Subkova (Ukr) 27,50
3. Ilona Hlavačkova (Češ) 27,57
4. Janine Pietsch (Njem) 27,58
5. Louise Ornstedt (Dan) 27,79
6. Hinkelien Schreuder (Niz) 28,15
7. Sanja Jovanović (HRV) 28,17
8. Kathrine Jorgensen (Dan) 28,34

Pregled rezultata finala:

PLIVAČI

50 m prsno:

1. Oleg Lisogor (Ukr) 26,92
2. Roman Sludnov (Rus) 27,09
3. Emil Tahirovič (Slo) 27,17
4. Matjaž Markič (Slo) 27,36
5. Mark Warnecke (Njem) 27,38
6. Alessandro Terrin (Ita) 27,50
7. Aleksander Hetland (Nor) 27,62
8. James Gibson (VB) 27,81

100 m slobodno:

1. Frederick Bousquet (Fra) 47,52
2. Filippo Magnini (Ita) 47,6
3. Jens Schreiber (Njem) 48,00
4. Jurij Jegošin (Ukr) 48,25
5. Romain Barnier (Fra) 48,27
6. Alessandro Calvi (Ita) 48,36
7. Mark Veens (Niz) 48,49
8. Stanislav Nevjaruski (Blr) 48,87

200 m delfin:

1. Nikolaj Skvorcov (Rus) 1:52,90
2. Pawel Korzeniowski (Polj) 1:53,19
3. Ioan Gherghel (Rum) 1:54,86
4. Anatolij Poljakov (Rus) 1:55,70
5. Ioannis Drimonakos (Grč) 1:55,77
6. Lukasz Drzewinski (Polj) 1:55,89
7. Denis Silantjev (Ukr) 1:56,35
8. Aleš Aberšek (Slo) 1:58,20

1.500 m slobodno:

1. Jurij Prilukov (Rus) 14:31,92
2. David Davies (VB) 14:32,56

Tekst se nastavlja ispod oglasa
3. Massimiliano Rossolino (Ita) 14:39,54
4. Przemyslaw Stanczyk (Polj) 14:52,09
5. Luca Marin (Ita) 14:53,94
6. Bojan Zdešar (Slo) 15:02,24
7. Peter Nagy (Mađ) 15:03,09
8. Spyridon Gianniotis (Grč) 15:03,09


PLIVAČICE

50 m leđno:

1. Antje Buschschulte (Njem) 27,42
2. Katerina Subkova (Ukr) 27,50
3. Ilona Hlavačkova (Češ) 27,57
4. Janine Pietsch (Njem) 27,58
5. Louise Ornstedt (Dan) 27,79
6. Hinkelien Schreuder (Niz) 28,15
7. Sanja Jovanović (HRV) 28,17
8. Kathrine Jorgensen (Dan) 28,34

100 m mješovito:

1. Aleksandra Urbanczyk (Polj) 1:00,75
2. Lisa Chapman (VB) 1:00,88
3. Teresa Rohmann (Njem) 1:01,18
4. Tatiana Rouba (Špa) 1:01,74
5. Hinkelien Schreuder (Niz) 1:01,78
6. Hanna-Maria Seppala (Fin) 1:02,23
7. Petra Klosova (Češ) 1:02,47
8. Ganna Dzerkal (Ukr) 1:02,73

400 m slobodno:

1. Keri-Anne Payne (VB) 4:03,60
2. Darja Paršina (Rus) 4:04,56
3. Erika Villaecija (Špa) 4:06,05
4. Anja Čarman (Slo) 4:06,27
5. Lotte Friis (Dan) 4:06,59
6. Melissa Caballero (Špa) 4:08,65
7. Sophie Huber (Fra) 4:12,15
8. Sara Isakovič (Slo) 4:13,11

4x50 m mješovito:

1. Nizozemska 1:48,21
(Schreuder, Nijhuis, Dekker, Veldhuis)
2. Njemačka 1:48,52
(Pietsch, Poewe, Buschschulte, Brandt)
3. Švedska 1:50,05
(Kierkegaard, Dizdarevic, Kammerling, Lillhage)
4. Danska 1:50,56
5. Francuska 1:51,28
6. Češka 1:52,38
7. Finska 1:52,85
8. Rusija 1:54,11

Znate li nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?
Učitavanje komentara