Hrvatska remizirala s Portugalom

U POSLJEDNJOJ utakmica B kola Europskog prvenstva u rukometu Hrvatska je odigrala izjednačeno s Portugalom 32:32.

Naši su rukometaši krenuli samouvjereno u utakmicu s Portugalom, koji je slabija momčad  od već pobijeđene Danske i Španjolske.

Izabranici Line Červara rutinski su priveli kraju prvo poluvrijeme s razlikom od 3 gola.

Iako su se Portugalci u nekoliko navrata približili na samo gol razlike, naši im rukometaši nisu dozvolili izjednačenje.

Svjetski prvaci igraju bez Balića i Metličića, koju su odradili velik dio posla u izuzetno teškim utakmicama s Dancima i Španjolcima.

U samo tri minute drugog poluvremena Portugalci su zabili tri gola, te nakon izvedenog sedmerca poveli po prvi put sa 17:16.

Iako u drugom poluvremenu Portugalci snažno pritišću, nisu uspjeli povisiti vodstvo na više od +2, najviše zahvaljujući izuzetno raspoloženom Mirzi Džombi.

No, na samom kraju utakmice naši su rukometaši propustili nekoliko sasvim izglednih prilika, a Portugalci su u svom zadnjem napadu zabili za 32:32.

Hrvatska će u I četvrtfinalnoj skupini u Celju igrati sa Rusijom, Švedskom i Švicarskom, a prvi susret igra se sa Šveđanima, u utorak u 18 sati.

Izabranici Lina Červara prenose u četvrtfinale maksimalna četiri boda, uknjižena pobjedama na Španjolcima i Dancima.