Hrvatska za SP 2006. protiv Švedske, Bugarske i Islanda
ZAVRŠEN je ždrijeb kvalifikacijskih skupina za SP 2006. Hrvatska nije prošla loše: igrat ćemo protiv Švedske, Bugarske, Islanda, Mađarske i Malte.
Kvalifikacije započinju iduće jeseni, malo nakon završetka EP-a u Portugalu. Osam pobjednika i dvije najbolje drugoplasirane reprezentacije izborit će direktan plasman na SP, dok će preostalih šest drugoplasiranih vrsta u dodatnim kvalifikacijama odrediti još tri putnika u Njemačku.
Opći je sud da je hrvatska nogometna reprezentacija imala dosta sreće pri ždrijebu u Frankfurtu jer je nositelj u osmoj skupini Švedska, reprezentacije Mađarske, Islanda i Malte objektivno su slabije, dok su Bugari opasni konkurent, što su pokazali i u nedavnim kvalifikacijama za EURO 2004.
Tada je Hrvatska izgubila prvi susret u Sofiji (0:2), ali je uspjela pobijediti u uzvratu u Zagrebu (1:0), čime je izborila dodatne kvalifikacije. S Bugarskom smo igrali i pripremnu utakmicu u Rijeci u veljači 2002., a ta utakmica je završila bez zgoditaka.
Sa Švedskom je Hrvatska igrala samo jednu utakmicu u povijesti i pobijedila u Solni 30. travnja ove godine sa 2:1.
Protiv Mađara smo igrali najviše, ali sve pripreme utakmice - pobijedili smo ih u Osijeku u travnju 1996. (4:1) i Pecsu u svibnju 2002. kada je bilo 2:0 za Hrvatsku, dok je susret u Gyoeru daleke 1994. završio 2:2.
S Maltom smo bili u kvalifikacijskoj skupini za EURO 2000 i oba puta je Hrvatska slavila - 4:1 u La Valetti i 2:1 u Zagrebu.
Od reprezentacija u osmoj skupini Hrvatska jedino nikad nije igrala sa Islandom.
Grupa 1
1. Francuska
2. Nizozemska
3. Rumunjska
4. Finska
5. Makedonija
6. Armenija
7. Andora
Grupa 2
1. Češka
2. Danska
3. Grčka
4. Ukrajina
5. Malta
6. Albanija
7. Kazahstan
Grupa 3
1. Italija
2. Rusija
3. Slovačka
4. Latvija
5. Estonija
6. Lihtenštajn
7. Luksemburg
Grupa 4
1. Engleska
2. Irska
3. Švicarska
4. Izrael
5. Cipar
6. Farski otoci
Grupa 5
1. Turska
2. Slovenija
3. Škotska
4. Norveška
5. Bjelorusija
6. Moladavija
Grupa 6
1. Portugal
2. Poljska
3. Austrija
4. Wales
5. Sjeverna Irska
6. Azerbejdžan
Grupa 7
1. Španjolska
2. Belgija
3. Srbija i Crna Gora
4. BiH
5. Litva
6. San Marino
Grupa 8
1. Švedska
2. Hrvatska
3. Bugarska
4. Island
5. Mađarska
6. Malta
bi Vas mogao zanimati
Izdvojeno
Pročitajte još
bi Vas mogao zanimati