Ibra konačno zabio, Barcelona ponovno na vrhu

Tekst: Totalsport

NOGOMETAŠI Barcelona pobijedili su na Camp Nouu Osasunu 2-0 u 28. kolu španjolske Primere i tako barem na 24 sata zasjeli na vrh ljestvice.

Barcelona je dugo lomila otpor Osasune, pa je tako vodeći gol zabila tek u 73. minuti. Povukao je loptu Andres Iniesta do ruba kaznenog prostora, s lijeve strane je uposlio Maxwella, koji je potom sjajno asistirao Zlatanu Ibrahimoviću na drugoj vratnici za pogodak.

Bio je to švedskom napadaču drugi gol u posljednje dvije utakmice i 14. ovosezonski. Drugi je gol zabio Bojan Krkić u 89. minuti nakon asistencije Inieste, a mladom španjolskom napadaču nije ga bilo teško postići budući je kao i Ibrahimović (kojeg je zamijenio) morao tek postaviti nogu i poslati loptu u mrežu iz neposredne blizine.

Zanimljivo je da je u ovom dvoboju gol po prvi puta nakon četiri uzastopne prvenstvene utakmice gol propustio zabiti najbolji nogometaš današnjice Lionel Messi. Argentinac je zabio hat-trick u prethodne dvije utakmice, a najbliži je golu protiv Osasune bio u 83. minuti ali je njegov udarac zaustavila vratnica.

Barcelona je s ostvarenom pobjedom pobjegla Real Madridu na vrhu ljestvice na tri boda prednosti. Real svoju utakmicu 28. kola igra sutra (četvrtak) na gostovanju kod Getafea.

Od ostalih utakmica spomenimo tek 1-0 pobjedu Almerije nad Zaragozom golom Kalua Uchea. Marko Babić nije dobio priliku za poraženi sastav, a Almeria je mogla slaviti i uvjerljivije da Miguel Angel Corona u 85. minuti nije propustio realizirati jedanaesterac.