Irska bolja od Walesa na premijernom izdanju Carling Nations Cupa

NOGOMETNA reprezentacija Irske savladala je Wales 3:0 u otvarajućoj utakmici Carling Nations Cupa.

Iako je bila dominantna već do poluvremena, Irska je u Dublinu propustila povesti u prvih 45 minuta, ali je u nastavku golovima Darrena Gibsona, Damiena Duffa i džokera s klupe Keitha Faheya slavila uvjerljivu pobjedu.

Nations Cup je novooformljeno natjecanje u kojoj će se natjecati Irska, Sj. Irska, Škotska i Wales. Prema izvornoj ideji na natjecanju je trebala sudjelovati i Engleska, međutim iz FA su odbili takvu mogućnost, što je bio veliki udarac za natjecanje.

Ove godine Nations Cup održat će se od 8. veljače do 29. svibnja, a domaćin je Irska. Svih šest susreta u skupini odigrat će se na novoizgrađenom Aviva stadionu u Dublinu koji prima oko 52 tisuće gledatelja.