Jakov Fak tek 34. u finskom Kontiolahtiju

Tekst: Totalsport

NAKON subotnjeg sprinta u nedjelju je finski Kontiolahti bio domaćin dohvatnoj utrci Svjetskog kupa biatlonaca, nastavku natjecanja od dana ranije.

Hrvatski biatlonac Jakov Fak bio je u subotu 36., a dan kasnije je popravio svoj plasman za dva mjesta te dohvatnu utrku završio na 34. mjestu, sa dvije minute i 11 sekundi zaostatka za pobjednikom, Francuzom Martinom Fourcadeom.

Francuski biatlonci su u nedjelju ostavili najbolji dojam na stazi. Fourcade se nakon trećeg mjesta u sprintu popeo na najviše postolje nakon dohvatne vožnje, a među tri se ugurao i Vincent Jay koji je osvojio treće mjesto. Razdvajao ih je Talijan De Lorenzi na drugom mjestu.

S prvog na peto je, pak, skliznuo subotnji pobjednik, Rus Ivan Čerezov.

Spomenimo da je Fak tijekom nedjeljnog nastupa imao četiri loša hica, koja su mu uzela bitne sekunde u nastojanjima za što bolji plasman. Fak je ovim skupio novih sedam bodova u Svjetskom kupu, ali je ipak pao za jedno mjesto. Trenutačno se nalazi na 40. mjestu ukupnog redoslijeda sa 149 bodova.