Jug slavio u hrvatskom derbiju: Dubrovčanima deveta uzastopna pobjeda nad Mladosti

Tekst: M.Pa.

NAJVEĆI derbi hrvatskog vaterpola otišao je na stranu Juga. Dubrovčani su na svom bazenu u 20. kolu Jadranske lige svladali Mladost 11:8 (3:1, 4:3, 1:2, 3:2).

Jug je cijelu utakmicu kontrolirao rezultat pa njihova pobjeda niti u jednom trenutku nije došla u pitanje. Već nakon prve četvrtine Jug je imao dva gola prednosti, a na odmor se otišlo s rezultatom 7:4. Jedina četvrtina koju je Mladost dobila bila je treća (2:1), što nije bilo dovoljno da svladaju raspoložene Dubrovčane u njihovom bazenu. Jugu je ovo deveta uzastopna pobjeda nad najvećim rivalom.

Uvjerljivo najefikasniji Jugaš bio je Marko Joković s četiri pogotka. Kod Mladosti su samo tri igrača postizala pogotke, Antonio Petković i Ivan Buljubašić po tri i Petar Muslim dva. Frano Vićan skupio je šest obrana, a Josip Pavić jednu manje.

Jug je ovom pobjedom praktički osigurao Final four JVL i prvu poziciju uoči doigravanja prvenstva Hrvatske. Mladosti ostaje borba za četiri najbolje momčadi u Jadranskoj ligi, trenutno su ispred nje Jug, Pomorac, Budva i Jadran Herceg Novi.

Treneru Mladosti Emilu Nikoliću ovo je bio prva utakmica u Gružu na "krivoj" strani.

"Nismo igrali dobro, no Jug će s druge strane morati pokazati više da svlada Barcelonetu u četvrtfinalu Eurolige", rekao je Nikolić.