Katastrofa Dinama u Maksimiru: Zagreb pobijedio s 2:1

IAKO su iz Dinama najavljivali kako će u proljetni dio prvenstva zakoračiti s potpuno novom momčadi, potpuno novom igrom i atmosferom u momčadi, zagrebačka momčad sve je dalje od Lige za prvaka. Po prvi put u povijesti HNL-a  Dinamo je u Maksimiru izgubio od Zagreba.

Mordi su dominirali tijekom gotovo cijele utakmice, imali su čak 11 kornera te nekoliko vratnica. No, čini se da odlaskom Nike Kranjčara nije skinuto "prokletstvo" koje visi nad Maksimirom.

Što će sada reći čelnici modrog kluba? Kriv je Niko Kranjčar? Kriv je blatnjav teren? Već na pripremnim utakmicama vidjelo da se da u Dinamovoj momčadi nije sve kako treba. Možda je istina ono što je jednom kazao Ćiro - da Lončarević nije za Dinamo.

Jedno je jasno: u Maksimiru se treba nešto promijeniti. Kako je prijelazni rok za igrače prošao, Uprava na čelu s Mamićem i Barišićem se ne da i ne smatra krivcima, čini se kako je jedino rješenje po peti put u sezoni promijeniti trenera.

Koliko je Lončarević bio očajan pokazuje i činjenica da je u igru u drugom poluvremenu uveo i Jasmina Agića, koji sutra putuje u Koreju.

Modri su dobro započeli utakmicu, bili su dominantniji i više su držali loptu u nogama nego gosti. Imali su i više prilika, no lopta nikako nije htjela iza vratara Stojkića, koji je zaustavljao i nemoguće.

Osim Stojkića, Modrima su se nekoliko puta ispriječile i vratnice, pa se i na poluvrijeme otišlo s rezultatom 0:0.

U nastavku slična priča. No, u 50. minuti zagreb je došao u vodstvo pogotkom Sandra Klića.  Lončarević je tada pokušao s izmjenama unijeti promjene u momčad, no nije mu uspjelo, pa je Zagreb svoje vodstvo i povisio na 2:0. 12 minuta prije kraja susreta nakon kontre gostiju Vidović je bio strijelac drugog Zagrebovog pogotka.

Minutt prije kraja utakmice Dinamo je pogotkom Ljubojevića smanjio rezultat na 2:1, a u sudačkoj nadoknadi Modri su mogli i do izjednačenja.

Dinamo je s 27 bodova ostao na sedmom mjestu HNL-a. Do kraja prvog dijela HNL-a ostale su samo tri utakmice i pitanje je hoće li se Modri moći maknuti s dna i plasirati se u Ligu za prvaka.

Tijek utakmice:

Dinamo - Zagreb 1:2

S obzirom na vremenske uvjete u Maksimiru se okupilo dosta navijača, njih oko dvije i pol tisuće. Teren je težak, blatnjav.

Zanimljivo je da Zagreb nikad nije pobijedio u Maksimiru, s devet puta je remizirao.

Već na samom početku Eduardo da Silva imao je jednu priliku, no lopta je prošla pokraj Zagrebovog vratara Stojkića.

U prvih 10 minuta dominiraju domaćini, no bez pravih prilika. Jedino što je bilo zanimljivo bila su četiri kornera u nizu koje je izveo Dario Zahora, no bez opasnosti za Zagrebovog vratara.

Niti nakon 20. minuta igre niti jedna niti druga momčad nisu uputile niti jedan udarac prema golu protivnika.

U 26. minuti prvu pravu priliku za Dinamo imao je Bošnjak, no Zagreb je spasila vratnica.

Samo dvije minute kasnije 100-postotnu priliku imao je Dario Zahora, no njegov udarac jedva je obranio Stojkić. Zahora je pucao sa 7-8 metara, malo iskosa, a Stojkić je nogom obranio.

Veliku priliku imao je Eduardo da Silva u 38. minuti, ali njegov udarac fenomenalno je obranio Stojkić.

U 44. minuti Zahora je pokušao iz slobodnog udarca svladati danas fenomenalnog Dragana Stojkića, no Stojkić je loptu odbio u gredu.

Minutu kasnije i Zagreb je imao priliku iz slobodnog udarca s otprilike 22 metra, no lopta je završila u rukama Vasilja.

U 50. minuti nakon ubacivanja Jakirovića Klić je goste doveo u vodstvo.

U 67. minuti Lončarević je odlučio uvesti neke izmjene, umjesto Zahore u igru je ušao Agić, a umjesto Bošnjaka Ljubojević.

Ljubojević u prvom kontaktu s loptom pogađa vratnicu.

Nakon pogotka Dinamo više napada, ali sve izgleda vrlo neorganizirano.

U 76. minuti Jakirović je imao izvrsnu priliku svladati Vasilja, no rezultat je ostao 1:0 za Zagreb.

Dinamo je nadigrao Zagreb, no nikako ne uspijeva postići pogodak. Čak 11 kornera imali su Modri i nekoliko vratnica.

Kontra Zagreba, Vidović u 78. minuti dovodi Zagreb u vodstvo s 2:0. Vidović je nakon pogotka skinuo dres i zaradio drugi žuti karton.

Pranjić je dobio crveni karton u 70. minuti zbog prekrašaja na Roniellleu.

U 89. minuti Dinamo je pogotkom Ljubojevića smanjio rezultat na 1:2.