Kup: Osijek i Hajduk remizirali u Gradskom vrtu

U PRVOJ četvrtfinalnoj utakmici Hajduk i Osijek su u Gradskom vrtu postigli po jedan gol, te s tim rezultatom očekuju rasplet u drugoj utakmici koja je na rasporedu za dva tjedna.

Osijek - Hajduk 1:1

U momčadi Hajduka najavljene su promjene, u momčad se vratio Bartulović, a u napad umjesto Deranje ušao mladi napadač Makarin.

Podsjetimo, Rijeka i Kamen Ingrad prvi su polufinalisti ovogodišnjeg Hrvatskog Kupa.

Susret je počeo u 17 sati, a pravdu je djelio Vlado Svilokos iz Siska.

Tijek utakmice:

U Osijeku je na -3 stupnja padao snijeg i puhao hladan vjetar, no suci i delegat su ipak odlučili da će se utakmica odigrati.

Utakmicu je pratilo oko 1500 gledatelja.

Domaći napadači su otvorili susret prvom akcijom, pokušao je Aljoša Vojnović, no nije uspio pucati prema golu.

U prvih osam minuta Osječani su imali dvije stopostotne prilike, no niti Balatinac niti Vojnović nisu uspjeli svladati Tvrtka Kalu.

(1:0) U 16. minuti Aljoša Vojnović je nakon nespretne intervencije Tvrtka Kale pogodio za vodstvo domaćina.

Pet minuta kasnije Niko Kranjčar iznudio je prekršaj na rubu šesnaest metara. Najmlađi reprezentativac silovito je tukao, ali nije uspio izravnati rezultat.

Sredinom prvog poluvremena obje momčadi imale su prilike za postizanje zgoditaka. Kranjčar je imao dvije šanse, kao i strijelac prvog gola Vojnovića koji je promašio sa samo jednog metra, no mreže su ostale netaknute do 40. minute.

(1:1) Filip Marčić je u 40. minuti iz velike udaljenosti pogodio zgoditak za izjednačenje.

(Poluvrijeme) Nakon prvih 45. minuta Hajduk se vrlo brzo oporavio od prvog pogotka, redao prilike te zasluženo izjednačio rezultat.

Filip Marčić imao je već početkom drugog poluvremena priliku za vodstvo, no iz blizine nije uspio pogoditi gol.

Hajduk je u drugom poluvremenu odlično kombinirao predvođen Nikom Kranjčarom, dok su se domaći nogometaši povukli nakon primljenog pogotka.

Aljoša Vojnović imao je odličnu priliku u 62. minuti, no niti nju nogometaši nisu uspjeli iskoristiti, a Hajduk je iz polukontri i kontri pokušavao povećati rezultat.

Dragan Blatnjak je petnaestak minuta prije kraja sa velike daljine pogodio vratnicu Osijekova gola.

Tijekom drugog poluvremena utakmica je na kratko prekinuta jer su suci morali ponovo crvenom bojom obilježiti teren, pogotovo šesnaesterce zbog snijega koji je padao u Osijeku.

U 86. minuti crveni karton dobio je Igor Kralevski, te je Hajduk do kraja utakmice igrao s igračem manje.

Zbog nervoze igrača pred kraj utakmice moglo je doći do incidenta, no iskusni Vlado Svilokos je smirio situaciju dodjelivši Blatnjaku i Milardoviću žute kartone. Trener Hajduka Gudelj odmah nakon toga je nervoznog Blatnjaka povukao iz igre.

Osijek je pred kraj utakmice želio doći do zgoditka koji bi im olakšao gostovanje na Poljudu.

(Kraj) Nakon četiri minute nadoknade suca Vlade Svilokosa, završio je susret u kojoj su Gudeljevi puleni ostvarili prednost gola u gostima za uzvratni susret koji je na rasporedu za dva tjedna, 7. prosinca.