Luka jako dobar u pobjedi Spursa protiv Celtica

LUKA MODRIĆ je odigrao gotovo cijelu utakmicu za Spurse koji su se u Rotterdamu lako razračunali sa škotskim Celticom i slavili s 2:0.

U Rotterdamu na mini turniru igraju Feyenoord, Celtic, Borussia Dortmund i Tottenham. Prvu utakmicu Tottenham je igrao protiv Celtica.

Naš Luka Modrić je krenuo od prve minute. Igrao je i Dimitar Berbatov, što pomalo čudi, jer se nije pojavljivao u prethodnim utakmicama, a uz to sve se glasnije priča o njegovom odlasku na Old Trafford.

Darren Bent koji je nazaustavljiv u pripremnim utakmicama Spursa, nije htio niti večeras pokvariti svoj prosjek. Nakon jedne velike pogreške Celticove obrane, doveo je svoju momčad u vodstvo u 26. minuti.

U prvom poluvremenu malo pritajen

U prvom se poluvremenu Modrić dosta podređivao suigračima. Nije sam povlačio toliko loptu, dodavao je na strane, razigravao suigrače. Često je mijenjao strane, bio malo lijevo pa malo desno, malo povučen u sredinu pa onda opet isturen naprijed.

U 43. minuti nakon jedne polukontre momčadi Tottenhama, Modrić je odlično prošao, proigrao Benta u prostor, ovaj je izašao sam pred Celticovog vratara, no sjajni Tottenhamov napadač nije ovoga puta uspio loptu pogurati u gol.

Za Spurse je u prvoj utakmici na utakmici zaigrao i  engleski reprezentativac David Bentley koji je prije nekoliko dana prešao iz Blackburn Roversa.

U drugom dijelu preuzeo ulogu glavnog razigravača

Naš reprezentativac imao je u drugom poluvremenu puno više loptu u svojim nogama, preuzeo je ulogu jednog od pokretača napada u ekipi Tottenhama. Dobro je odrađivao zadaće u obrani kao i u veznom redu, pronalazeći Zokoru te Bentleya koji su ugrožavali Škote brzim prodorima po krilu.

Imao je Modrić odličnu priliku na početku drugog dijela. Primio je dobru loptu u šesnaesterac, no Celticov branič je u posljednji trenutak uspio otkloniti opasnost.

Baš je novo pojačanje, David Bentley, ostao sam i u 80. minuti posve zasluženo povisio vodstvo za Spurse. Dimitar Berbatov nije pokazao ništa, bio je jedan od najlošijih igrača.

U 83. minuti odličnog Modrića je zamijenio O'Hara, a Luka je zaradio Ramosov pljesak za odličnu izvedbu, ali i pljesak uvijek prisutnih navijača Tottenhama koji redovito pohode utakmice njihova kluba.

Za sada Tottenham imponira svojim izvedbama. Škoti nisu imali praktički niti jedan udarac na vrata u svih 90 minuta. Tottenham ih je nadigrao u svim segmentima igre.

U drugom susretu na ovom Kupu susreću se domaćin Feyenoord i Borussia Dortmund.

Tottenham - Celtic 2:0 (1:0)

Tottenham: Gomes; Zokora (Gunter, 83), Dawson, Woodgate (Bale, 45), Assou-Ekotto; Lennon (Bentley, 45), Huddlestone (King, 62), Jenas, Modric (O'Hara, 83); Berbatov, Bent
Zamjene: Jansson, Gilberto

Celtic: Boruc; Hinkel, McManus (O'Dea, 45), Caldwell, Wilson (Naylor, 61); Hartley (Donati, 73), S Brown, Robson (Caddis, 56), McGeady; McDonald, Vennegoor of Hesselink (Samaras, 62)
Zamjene: M Brown, Balde