Marat Safin opet u svom filmu: Nije imao pojma da je dobio meč

RUSKI tenisač Marat Safin je u 1. kolu ATP turnira u Moskvi izborio 400. pobjedu u karijeri, ali ju je, kao i mnogo toga u karijeri, proslavio na samo sebi svojstven način.

Safin je okruglu pobjedu ostvario tako što je pobijedio izraelskog tenisača Noama Okuna 7:6(5), 3:6, 6:4 nakon velike borbe. Kod 5-4 u trećem setu Safin je napokon slomio Izraelca, te mu je oduzeo servis. Međutim, mjesto da krene prema mreži na uobičajeno rukovanje, Safin je u trenutku kada je dobio poen za 6:4 u trećem setu krenuo prema klupi.

Sjeo je, ostavio reket po strani, uzeo ručnik, obrisao se i ponašao kao da je meč još uvijek u tijeku. Suparnik Okun je ostao ukopan na svojoj polovici terena, gledatelji su čekali nastavak čudnog scenarija, a sudac meča Carlos Bernardes je uzeo stvar u svoje ruke i pozvao Safina tihim glasom.

Makar je minutu prije toga na mikrofon objavio popularnu rečenicu "gem, set, meč" još je jednom morao prišapnuti Safinu kako je pobijedio i kako je meč gotov.

Safin se u tom trenutku posramio svog postupka i sa smiješkom prišao Okunu, te mu čestitao.