Medveščaku visi doigravanje: Jesenice slavile u Ledenoj

HOKEJAŠI Medveščaka dodatno su zakomplicirali svoju situaciju u EBEL ligi i ozbiljno doveli u pitanje plasman u doigravanje. U dvoboju protiv izravnog suparnika za osmo mjesto, slovenskih Jesenica, Zagrepčani su u Domu sportova u 49. kolu poraženi s 5:2.

Devetoplasirani Jeseničani sada su se bodovno izjednačili s Medvjedima, dok Olimpija, uz odigranu utakmicu manje, ima i dva boda više. Te će tri momčadi u preostalih pet kola voditi žestoku borbu za dva mjesta u doigravanju, a manje šanse još ima i mađarska Alba koja je na posljednjoj poziciji.

Rok Tičar je u devetoj minuti doveo Jesenice u vodstvo, a osam minuta kasnije je izjednačio Greg Day. Slovenci su, međutim, na prvi odmor ipak otišli s prednošću budući da je u 19. minuti pak u mrežu smjestio Robert Sabolič. Druga je trećina donijela samo jedan pogodak, ali na žalost domaćih navijača, u golu Medvjeda. Zasluga za to pripada Douglasu Nolanu koji je svoje ime na popis strijelaca upisao u 27. minuti.

Sabolič je svojim drugim golom, ovaj put u četvrtoj minuti posljednje dionice, povećao prednost Jesenica, a zgoditak Kennetha Macaulayja minutu kasnije nije previše pomogao hrvatskom klubu. Štoviše, Slovenci su preko Žige Jegliča u 58. minuti došli i do petog gola i prve ovosezonske pobjede u Zagrebu.