Miami ubacio samo 17 šuteva iz igre

U SINOĆNJIM utakmicama NBA lige New Orleans i Los Angeles Lakersi upisali su 50. pobjede, a Miami je protiv Bostona iz igre ubacio rekordno slabih 17 šuteva.

Boston uvjerljiv protiv Heata

U susretu najbolje i najlošije momčadi lige, Boston Celticsi su na domaćem parketu uvjerljivo slavili protiv Miami Heata 88:62. Miami je iz igre ubacio samo 17 šuteva, što je rekordno loše ostvarenje u NBA ligi. Najmanje ubačaja iz igre dosad je imao Chicago i to 18, u travnju 1999. godine.

Utakmica je bila jednosmjerna od samog početka. Već nakon deset minuta igre rezultat je bio 27:4 za Boston, a trener Doc Rivers je već u sedmoj minuti utakmice počeo mijenjati igrače iz prve postave. Najefikasniji kod Bostona bio je igrač s klupe Posey sa 17 koševa, Garnett je ubacio 12 uz osam skokova, dok je Allen dodao 10. Nijedan igrač iz prve petorke Bostona nije igrao više od 25 minuta.

Kod Miamija, kojem je ovo treći poraz zaredom i šesti u posljednjih sedam utakmica, Quinn i Davis su ubacili 14 koševa.

Lakersi slavili u Washingtonu

Kobe Bryant postigao je šest od svojih 26 koševa u produžetku za pobjedu Lakersa na gostovanju kod Washingtona 126:120 u produžetku. Vujačić je ubacio 20 za Lakerse, Walton 19, a Radmanović 18 koševa. Lakersi su tako po 29. put u klupskoj povijesti došli do 50. pobjede u sezoni.

Rookie Nick Young predvodio je Washington s 27 koševa, koliko je ubacio DeShawn Stevenson. Caron Butler ostvario je “triple double” s 17 koševa, 12 skokova i 12 asistencija.

U dvoboju za sedmu poziciju Zapada Golden State je na domaćem parketu pobijedio Dallas 114:104 uz 30 koševa Monta Ellisa. Devet utakmica prije kraja regularnog dijela, Dallas, Golden State i Denver su izjednačeni na sedmoj poziciji Zapada s omjerom 45:28. Da se u ovom trenutku sezona završi iz play offa bi ispao Golden State zbog lošijeg međusobnog omjera i protiv Dallasa i Denvera, ali kako još svi igraju međusobno do kraja, posljednje utakmice bit će odlučujuće.

Kod Dallasa je najefikasniji bio Josh Howard s 36 koševa, što mu je treća utakmica zaredom kako je ubacio preko 30.

I Hornetsima pedeseta pobjeda

Pedesetu pobjedu u sezoni kao i Lakersi ubilježili su i New Orleans Hornetsi na gostovanju kod Toronta 118:111. David West ubacio je 32 koša, dok je Chris Paul ubacio 20 koševa uz 16 asistencija. Stojaković je zabio 25 koševa, dok je Tyson Chandler dodao 17 koševa uz deset skokova za šestu pobjedu u posljednjih sedam utakmica. Hornetsi su do 50. pobjede stigli po prvi put od sezone 1997./1998.

Chris Bosh bio je najbolji kod Toronta sa 21 košem.