Mladost potopila Jugaše i izborila majstoricu za prvaka u Dubrovniku!

Tekst: Marko Čeko

U ČETVRTOJ utakmici finala doigravanja za prvaka Hrvatske vaterpolisti Mladosti u Zagrebu su svladali Jug 14:12 (3:3, 7:3, 0:4, 4:2) i time u seriji na tri pobjede izjednačili na 2:2.

Petu utakmicu (u subotu u Dubrovniku) Žapci su izborili u vrlo nervoznom susretu, gdje su oba trenera bila silno iznervirana reakcijama svojih ekipa u obrambenom dijelu. Nakon što su pobjegli Jugu na pet golova viška pa zatim dopustili Dubrovčanima da anuliraju furioznom trećom dionicom njihovu prednost, mladostaši su u posljednjoj četvrtini ipak zbili redove i zasluženo slavili.

Najveći doprinos drugoj pobjedi u finalnoj seriji dali su Igor Hinić sa četiri i Boris Letica sa tri pogotka, dok Jugu nisu pomogla četiri gola Sandra Sukna, ni odličan učinak trostrukog strijelca Nikše Dobuda koji je izborio čitav niz isključenja Zagrepčana.

Čitavu prvu četvrtinu igralo se gol za gol, a obrane kao da nisu niti postojale, jer gotovo svaki napad s igračem više i Mladost i Jug s lakoćom su pretvarali u pogodak. Na kraju prve dionice na semaforu je svijetlilo 3:3, a nakon što je Dobud zabio za 4:3 uslijedila je kanonada domaćina. Svakim napadom bušili su Vićana (na poluvremenu ga zamijenio Mirko Nižić) i do kraja druge četvrtine Žapci su otišli na ogromnih 10:6, i to nakon što je Sandro Sukno smanjio u posljednjim trenucima.

I onda je uslijedio fenomenalni povratak Jugaša - razbranio se Nižić, obrana je razbila sve napade Žabaca, a u napadu su u osam minuta zabili četiri puta. Na isteku četvrtine Bošković je promašio kontru, talijanski suci svirali su kontra-faul Mladosti, a Sandro Sukno pola sekunde prije kraja zabija za 10:10.

Burno je u zadnjoj četvrtini, ali više živaca (i sreće) imali su mladostaši koje je s dva gola u zadnjih osam minuta do pobjede odveo kapetan Igor Hinić. Jugaši mogu žaliti za propuštenom prilikom, jer imali su nakon povratka u utakmicu Mladost na pladnju, ali nekoliko loših reakcija, koje je Mladost znala kazniti, spriječilo je slavlje Dubrovčana.