Montepaschi brzopotezno do finala

KOŠARKAŠI Montepaschi Siene prvi su finalisti u talijanskoj Lega A Basket ligi. Siena je i u trećoj utakmici pobijedila Armani Jeans Milano, ovaj put 99:76 na svom parketu.

Gosti iz Milana su uspjevali održavati neizvjesnost do poluvremena kada su imali mali zaostatak 42:44. No, serija Siene je počela u nastavku. Prvo su na kraju treće četvrtine imali 67:57, a posljednjih deset minuta su dobili 32:19 za konačnih 99:76.

U doigravanju tako Montepaschi Siena nije izgubila niti jednu utakmicu - s 3:0 su pobijedili i Fortitudo i Armani Jeans Milano.

Najbolji strijelci su kod Siene bili Kšištof Lavrinovič sa 22 poena i osam skokova, te Romain Sato sa 21 poenom. Terrell McIntyre je ubacio 19 poena uz osam asistencija.

Kod gostiju su po 14 poena ubacili Ansu Sesay i Mindaugas Katelynas. U finalu Montepaschi Siena čeka boljeg iz ogleda Lottomatica Roma - Air Avellino. Rimljani vode 2:0 i treća utakmica se igra u utorak, u Rimu.