Nacional nevjerojatnim preokretom do finala Kupa

Tekst: M.P.

MALONOGOMETNA momčad Nacionala je u uzvratu u velikom preokretu pobjedila Kijevo i plasirala se u finale Kupa gdje ga očekuje splitski Inero.

Već na samom početku Jurlina (3. minuta) je doveo Kijevo u vodstvo od 0:1. Nacional je gradio napade i nije uspijevao pogoditi za izjednačenje, a kazna je stigla u 9. minuti kada Bebić uzima loptu posljednoj obrani domaćih i u kontranapadu postiže pogodak za 0:2. Nakon toga u 12. minuti Nene je dobio crveni karton, a Nacional se uspijeva obraniti s igračem manje. Novi šok za domaće stiže u 17. minuti kada se u jednom kontranapadu gostiju lopta odbila do Palavre koji pogađa za velikih 0:3.

U nastavku Nacional kreće još ubojitije i Capar u 23. minuti smanjuje prednost gostiju na 2:3. Nakon toga igrač gostiju Palavra dobiva drugi žuti karton, a Grcić koristi prigodu da s igračem više smanji prednost na 2:3. U 27. minuti Grdović poravnava rezultat na 3:3 i od tog trenutka igrači Nacionala ne dopuštaju protivniku da dođe do lopte. U 29. minuti Kujtim Morina se najbolje snalazi u gužvi pred gostujućim vratarom i dovodi Nacional u vodstvo od 4:3, a isti igrač u 37. minuti postavlja konačan rezultat susreta 4:3.

Brazilski stručnjak na klupi Nacionala, Tiago Polido, nakon utakmice je prokomentirao rezultat.

"Ovo je bila nevjerojatna utakmica u kojoj je moja momčad pokazala karakter i vratila se iz rezultatskog minusa od 0:3. Ne treba previše trošiti riječi na ovu utakmicu jer se okrećemo finalu i osvajanju prvog trofeja u nizu."