Nadal uvjerljiv, Lopez poput Ančića, a sestre Williams sve bliže finalu

ŠPANJOLSKI tenisači Rafael Nadal i Feliciano Lopez nova su dva četvrtfinalista trećega Grand Slam turnira sezone, Wimbledona.

Nadal je lakoćom prošao Rusa Mihaila Južnog, 17. nositelja turnira i 17. tenisača svijeta. Za pobjedu 6:3, 6:3, 6:1 potrošio je dva sata i deset minuta.

Južnij nije imao šanse protiv Nadala

Rus nije imao šanse niti jednog trenutka, te mu se Nadal, drugi nositelj, na odgovorajući način osvetio za najneugodniji poraz koji je doživio ove sezone. U finalu ATP turnira u indijskom Chennaiju ove godine, na samom početku sezone, Južnij je slavio s nevjerojatnih 6:0, 6:1 za samo 57 minuta igre.

Inače Južnij baš ne leži Španjolcu. Bio je ovo njihov 11. meč i sedma pobjeda Nadala. U četvrtfinalu Rafa čeka boljega iz dvoboja Britanca Andyja Murraya i Francuza Richarda Gasqueta.

Lopez svladao Baghdatisa nakon tri sata i 47 minuta

Feliciano Lopez i Marcos Baghdatis, 31. i deseti nositelj, igrali su reprizu dvoboja Maria Ančića i Fernanda Verdasca. Španjolac je pobijedio Cipranina nakon tri sata i 41 minute igre 5:7, 6:2, 3:6, 7:6(4), 8:6. Pritom je, pri zaostatku 4:5 i 0:40 u petom setu, spasio tri meč lopte na svom servisu, od čega treću asem. Uspio je izjednačiti na 5:5.

Pri rezultatu 6:6 oduzeo je servis Baghdatisu i odservirao uspješno za meč.

Time je 26-godišnji ljevoruki Španjolac izjednačio svoj najbolji rezultat u All England Clubu. Godine 2005. došao je također do četvrtfinala. Za polufinale će ove godine igrati protiv pobjednika dvoboja Rusa Marata Safina i Švicarca Stanislasa Wawrinke.

Sestre Williams prošle u četvrtinu finala

Venus i Serena Williams prošle su prepreke u osmini finala ženskog turnira Wimbledona. Obzirom da su van turnira sve prve četiri nositeljice, njihov je finale sve više na vidiku.

Nakon Jelene Janković, treće nositeljice, te ranije prve Ane Ivanović i druge Jelene Šarapove, u ponedjeljak je s turnira izbačena i četvrta nositeljica. Ruskinju Svjetlanu Kuznjecovu pobijedila je 14-opostavljena mlada Poljakinja Agnieszka Radwanska, koja će u četvrtfinalu na Serenu, pobjednicu (6:3, 6:3) u američkom dvoboju s Bethanie Mattek.

Venus u četvrtfinalu na Tanasugarn

Venus će u četvrtfinalu na tajlandsku veteranku Tamarine Tanasugarn, senzacionalnu pobjednicu nad Jelenom Janković.

U ponedjeljak je Amerikanka, braniteljica naslova u Wimbledonu, pobijedila 18-godišnju Ruskinju Alisu Klejbanovu 6:3, 6:4. Traži svoju petu titulu u Wimbledonu (2000., 2001., 2005., i 2007.), a trenutačno je njezin omjer pobjeda i poraza na travi All England Cluba 55:7.

Dementijeva uvjerljiva protiv Peer

Najveća suparnica, osim sestre Serene u eventualnom finalu, bit će joj Ruskinja Jelena Dementijeva, najbolje postavljena preostala tenisačica u ždrijebu. Peta nositeljica je ostvarila najuvjerljiviju pobjedu osmine finala svladavši Izraelku Shahar Peer 6:2, 6:1.

Venus i Dementijeva sastale bi se u polufinalu, budu li bolje od Tanasugarn odnosno Petrove u četvrtfinalu.

U osmini finala ispala je i osma nositeljica, Ruskinja Ana Čakvetadze. Od nje je bolja bila Čehinja Nicole Vaidišova u tri seta. U tie-breaku drugog na 1:1 je izjednačila dobivši trinaesti gem 7:0!