NBA: KUKOČ TEK ŠEST KOŠEVA U PORAZU BUCKSA

Niz od pet pobjeda Milwaukee Bucksa prekinut je u Madison Square Gardenu gdje su ih porazili domaći New York Knicksi sa 9488.

Nakon ponižavajućeg poraza 79-111 protiv Houstona prije dvije večeri, igrači Knicksa izašli su na teren odlučni isprati gorak okus iz te utakmice, ali i spasiti posao svom treneru Donu Chaneyu koji je prilično opravdano na meti navijačkih kritika. Najbolje su reagirali Kurt Thomas koji je predvodio domaće sa 28 koševa i 16 skokova, Allan Houston je ubacio 26, a Stephon Marbury 14 poena uz 11 asistencija. Buckse, koji su tri minute prije kraja imali rezultat 88-88, ali potom nisu uspjeli postići niti jedan poen, je predvodio Michael Redd sa 19 ubačaja. Naš Toni Kukoč je večer nakon sjajne predstave protiv Miamija u Madisonu bio mnogo skromniji. Za 18 minuta ubacio je 6 koševa (šut iz igre 2-8, trica 0-3, slobodna bacanja 2-2) te upisao 1 skok i 3 osvojene lopte.

San Antonio Spursi bili su sretniji spretniji od Indiana Pacersa, te su ostvarili tijesnu 89-88 pobjedu nakon produžetka. Prvacima je produžetak omogućio Hidayet Turkoglu tricom samo 0.2 sekunde prije isteka četvrte četvrtine, a pobjedu je donio Tim Duncan košem 44 sekunde prije kraja. Nakon toga je Ron Artest promašio priliku za preokret, Turkoglu je tri sekunde prije kraja morao pucati, a nakon njegova promašaja loptu je dohvatio Artest no nije pozvao "time-out" i vrijeme je isteklo bez da su Pacersi i pokušali uputiti loptu ka košu.

Produžetak je igran i u Oaklandu gdje su domaći Golden State Warriorsi sa 113-110 svladali Seattle SuperSonicse. Najzaslužniji za pobjedu Warriorsa su veterani Clifford Robinson i Nick van Exel koji su ubacili 11 od 14 poena za domaćine u dodatnih pet minuta. Robinson se zaustavio na 28 koševa, Van Exel je ubacio 13, a dobru je utakmicu odigrao i Jason Richardson sa 25 pogodaka i 11 skokova. Goste su predvodili Ray Allen sa 28 i Rashard Lewis, koji je promašio pokušaj trice kojim bi izborio drugi produžetak, sa 25 koševa.

Minnesota Timberwolvesi su na jedvite jade u ratničkoj utakmici na svom parketu svladali Miami Heat sa 83-77. Kevin Garnett ubacio je 28 koševa uz 17 skokova za pobjednike, dok je najučinkovitiji u sastavu gostiju bio Brian Gran sa 17 poena.

Chicago Bullsi izdržali su povratničku seriju New Orleans Hornetsa, te na kraju slavili sa 89-84 iako su imali i 22 poena prednosti u trećoj četvrtini. Jamal Crawford sa 20 i Eddy Curry sa 19 koševa njabolji kod Bullsa, a Baron davis sa 29 ubačaja kod Hornetsa.

Larry Hughes je svom bivšem klubu pokazao da su ga se prelako odrekli, te je sa 43 koša predvodio Washington Wizardse do 94-87 pobjede protiv Philadelphia 76-ersa. Hughes je dobru podršku imao u Kwameu Brownu koji je ubacio 14 poena i 13 puta uspješno skočio, dok je najbolji u sastavu Sixersa bio GlennRobinson sa 22 pogotka, dok je Allen Iverson izgubio čak 9 lopti.

Najlakše je do pobjede došao Utah Jazz koji je sa 92-71 svladao očajne Atlanta Hawkse. DeShawn Stevenson je sa 17 poena predvodio ujednačenu momčad Jazza, dok su Shareef Abdur-Rahim i Dion Glover sa po 15 koševa jedini barem nešto pokazali u sastavu razočaravajućih Hawksa.