NBA: McGrady ubacio 34 koša za pobjedu Houstona

Aktualni prvaci Detroit Pistonsi krenuli su pobjedom u obranu naslova. U prvoj utakmici 1. kola doigravanja na svom su terenu dobili Philadelphiju 10685. L

Početak susreta nije dao naslutiti da će Detroit doći do uvjerljive pobjede. Nakon prve četvrtine gosti su imali prednost od 12 poena (28-16). No, do poluvremena sve je sjelo na svoje mjesto. Detroit je na odmor otišao s minimalnom prednošću (48-46), a prije posljednjih 12 minuta susreta imali su vodstvo 80-70. U posljednjoj četvrtini Detroit je još bolje zaigrao u obrani i na kraju je slavio sa 21 poenom viška.

Kod domaćina najefikasniji su bili Rasheed Wallace sa 29 i Tayshaun Prince sa 23 koša.

Philadelphiju je predvodio Allen Iverson, koji je ubacio 30 poena, a Chris Webber dodao je 27 koševa.

Druga utakmica igra se također u Detroitu, u utorak.

Boston je kod kuće lakoćom dobio Indianu 102-82. Gosti su bili ravnopravan protivnik samo u prvoj četvrtini. Kako je utakmica odmicala njihov zaostatak se samo povećavao. U jednom trenutku gubili su sa 36 koševa razlike.

Kod Bostona šestorica su igrača imala dvoznamenkasti učinak, a najbolji je bio Raef LaFrentz sa 21 košem.

Stephen Jackson je sa 25 poena bio najefikasniji kod Indiane.

Boston je domaćin i u drugoj utakmici, koja se igra u ponedjeljak

Dallas Mavericksi izgubili su prednost domaćeg terena budući da su u prvom ogledu poraženi od gostiju iz Houstona 86:98.

Houston je u prvom poluvremenu imao 18 poena prednosti. No, u završnici Dallas se primakao na samo četiri koša zaostatka (71-75). Ipak, nisu imali snage za potpuni preokret. Houston je serijom 9-2 "ušao u mirne vode".

Kod Houstona briljirao je Tracy McGrady sa 34 koša, a prvi strijelac Dallasa bio je Nijemac Dirk Nowitzki sa 21 poenom.

Druga utakmica igra se u ponedjeljak u Dallasu.

Seattle je kod kuće slavio protiv Sacramenta 87-82. Domaćini su u drugom poluvremenu imali prednost od 21 koša. No, zamalo su je prokockali. Sacramento se 42 sekunde prije kraja približio na samo poen zaostatka (82-83). No, koševima Raya Allena i Jeromea Jamesa Seattle je osigurao pobjedu.

Ray Allen ubacio je 28 poena, a Jerome James je postigao 17 koševa i 15 skokova.

Sacramento su predvodili Predrag Stojaković sa 24 i Cuttino Mobley sa 22 poena.

Seattle je domaćin i u drugoj utakmici, koja se igra u utorak.