Odbojka na pijesku: Poznati prvi polufinalisti VIP Opena

Završetak današnjeg odbojkaškog dana na VIP Openu 2005., turniru iz Svjetske serije u odbojci na pijesku, donio je izravan plasman u polufinale za dva para, Nijemce Reckermanna i Dieckmanna i Brazilce Marcija Arauja i De Jesusa Magalhaesa, dok će preostalih osam parova svoju priliku za ulazak u polufinale tražiti u sutrašnja dva kola repasaža. L

U odlučujućem susretu za ulazak u polufinale Jonas Reckermann i Markus Dieckmann, osmi nositelji turnira, u dva iznimno izjednačena seta nadvisili su pete nositelje Brazilce Harleya i Benjamina sa 21-18 i 21-18.

"Iako je ovo prva godina turnira VIP Open, ugodno smo iznenađeni iznimno visokim organizacijskim standardima i načinom na koji smo prihvaćeni u Zagrebu", izjavio je po ulasku u polufinale Markus Dieckmann, jedan od najboljih odbojkaša na pijesku posljednih godina.

Pred punim tribinama terena broj dva, sedmi nositelji turnira, Marcio Araujo i de Jesus Magalhaes u meču 4. kola protiv šestih nositelja, švicarskog para Heuscher/Kobel nastavili su svoj niz od sedam uzastopnih pobjeda bez izgubljenog seta, slaveći sa 21-17, 21-18.

Svi rezultati 3. i 4. kola pobjedničkih parova, te 2., 3. i 4. kolo repasaža glavnog turnira:

Kjemperud/Skarlund (Nor) - Horrem/Pettersen (Nor) 2-1 (19-21, 21-17, 15-13)

Berger/Doppler (Aut) - Ronnes/De Gruijter (Niz) 2-0 (21-19, 21-19)

Depiaggio/Baracetti (Arg) - Brink/Schneider (Njem) 0-2 (18-21, 17-21)

Heyer/Laciga (Švi) - Schacht/Slack (Aus) 2-0 (21-15, 21-17)

Polte/Koreng (Njem) - Hoidalen/Goranson (Nor) 2-1 (21-18, 19-21, 15-12)

Egger/Laciga (Švi) - Heese/Cadieux (Kan) 2-0 (23-21, 21-18)

IVKOVIĆ/KRIŽANOVIĆ (HRV) - Barsouk/Arkaev (Rus) 0-2 (14-21, 19-21)

Kais/Vesik (Est) - Herrera/Mesa (Špa) 0-2 (10-21, 18-21)

Ricardo/Emanuel (Bra) - Reckermann/Dieckmann M. (Njem) 1-2 (21-14, 15-21, 11-15)

Harley/Benjamin (Bra) - Conde/Salema (Arg) 2-0 (21-19, 21-17)
Tekst se nastavlja ispod oglasa

Scheuerpflug/Dieckmann Ch. (Njem) - Heuscher/Kobel (Švi) 1-2 (21-16, 15-21, 10-15)

Marcio Araujo/de Jesus Magalhaes (Bra) - Franco/Tande (Bra) 2-0 (21-17, 21-19)

Kjemperud/Skarlund (Nor) - Berger/Doppler (Aut) 2-0 (21-16, 21-15)

Brink/Schneider (Njem) - Heyer/Laciga (Švi) 0-2 (20-22, 16-21)

Polte/Koreng (Njem) - Egger/Laciga (Švi) 0-2 (19-21, 14-21)

Barsouk/Arkaev (Rus) - Herrera/Mesa (Špa) 2-0 (21-18, 21-19)

Kjemperud/Skarlund (Nor) - Conde/Salema (Arg) 2-1 (21-18, 26-28, 24-22)

Heyer/Laciga (Švi) - Ricardo/Emanuel (Bra) 0-2 (18-21, 16-21)

Egger/Laciga (Švi) - Franco/Tande (Bra) 1-2 (21-15, 17-21, 13-15)

Barsouk/Arkaev (Rus) - Scheuerpflug/Dieckmann Ch. (Njem) 0-2 (15-21, 17-21)

Reckermann/Dieckmann M. (Njem) - Harley/Benjamin (Bra) 2-0 (21-18, 21-18)

Heuscher/Kobel (Švi) - Marcio Araujo/de Jesus Magalhaes (Bra) 0-2 (17-21, 19-21)

Subotnji program počinje od 10.30 sati. Na rasporedu su četiri iznimno zanimljiva meča 5. i 6. kola repasaža glavnog turnira za ulazak među najbolja četiri, te polufinalni dvoboji.

(Hina) xzm yzm

Znate li nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?
Učitavanje komentara