Orlando porazio Jazzere, Kasun upisao 5 koševa, Giriček tek 2

DERBI večeri u NBA ligi odigran je u San Antoniju, gdje su koašarkaši Seattlea prekinuli niz Spursa od 21 uzastopne pobjede na domaćem terenu. Na kraju je bilo 10296 za Seattle, kojemu je ovo sedma pobjeda u posljednjih osam utakmica.

Za Super Sonicse je Ray Allen ubacio 29 poena, Rashard Lewis dodao je 16, a Antonio Daniels i Danny Fortson po 14 koševa.

Tim Duncan sa 39 koševa i 10 skokova bio je najbolji kod domaćina.

Košarškaši Philadephije doživjeli su pravi debakl na domaćem terenu, izgubivši sa 35 poena razlike od Minnesote. Gosti su na poluvremenu imali vodstvo 61-48, a ishod utakmice je definitivno odlučen početkom treće četvrtine kad je Minnesota napravila niz 12-0.

Eddie Griffin je za pobjedu Minnesote 119-84 ubacio 27 koševa, što mu je rekord karijere. Latrell Sprewell, koji je odradio jednu utakmicu zabrane igranja, dodao je 24 poena, a Kevin Garnett 19 koševa, 8 skokova i 7 asistencija.

Kod Sixersa najefikasniji je bio Andre Iguodala sa 18 poena, a Allen Iverson ubacio je 14 koševa, uz katastrofalan šut 2-13.

U Salt Lake Cityu na suprotnim stranama bila su dva hrvatska košarkaša, Gordan Giriček i Mario Kasun. Na kraju je više razloga za veselje imao Kasun, jer je njegov Orlando u neizvjesnoj završnici slavio sa 106-100.

Susret je odlučen 21 sekundu prije kraja, kada je pri vodstvu gostiju 99-98 Cuttino Mobley pogodio tricu. Bila mu je to sedma trica na utakmici. Ukupno je postigao 26 poena, od čega 19 u drugom poluvremenu. Dobro ga je pratio Steve Francis sa 20 koševa. Kasun je napokon imao solidnu minutažu. U 25 minuta igre ubilježio je 5 koševa, 9 skokova i 1 asistenciju.

S druge strane, Giriček otkad je ispao iz početne petorke igra sve manje, i sinoć je na terenu proveo svega 7 minuta. Za to vrijeme upisao je 2 koša, 1 skok i 1 dodavanje. Najbolji igrač Utaha, kojemu je ovo šesti uzastopni poraz, bio je Carlos Boozer sa 29 koševa i 12 skokova.

Toni Kukoč još je na listi ozlijeđenih, a njegov Milwaukee je na domaćem terenu poražen od Miamija 96-101. Udonis Haslem upisao je 20 koševa i 13 skokova, a Shaquille ONeal 18 poena za pobjedu gostiju.

Milwaukee je predvodio Desmond Mason sa 19 poena.

U New Orleansu gostujući New York Knicksi slavili su 86-79, a Šundov nije zaigrao ni sekunde za Knickse. Stephon Marbury sa 22 koša i 9 asista bio je najbolji kod Knicksa, dok su kod Hornetsa po 17 poena ubacili Lee Nailon i Dan Dickau. Hornetsima je ovo 16 poraz u 17 ovosezonskih susreta, a kod kuće imaju omjer 0-9.

Pregled rezultata:

Philadelphia 76ers - Minnesota Timberwolves 84:119
Washington Wizards - Denver Nuggets 105:111
Atlanta Hawks - Memphis Grizzlies 89:97
Detroit Pistons - Toronto Raptors 90:86 (produžetak)
Utah Jazz - Orlando Magic 100:106
(Giriček za 7 minuta upisao 2 koša, 1 skok i 1 asistenciju/Kasun u 25 minuta postigao 5 koševa, 9 skokova i 1 dodavanje)
Los Angeles Lakers - Phoenix Suns 110:113