Peta pobjeda Intera, druga Cesene

INTER je pobijedio na svom San Siru Fiorentinu s 2:0 u utakmici 15. kola Serije A došavši do pete ovosezonske prvenstvene pobjede.Pitanje pobjednika odlučeno je pogocima pretkraj prvog i na početku drugog poluvremena. Giampaolo Pazzini u 41. je minuti majstorski prevario Artura Boruca nakon dubinskog ubacivanja mladog Brazilca Coutinha, no bivši napadač Fiorentine nije slavio pogodak protiv nekadašnjih suigrača.

Na sretan i slučajan način na konačnih je 2-0 u 49. minuti povisio Japanac Yuto Nagatomo, od kojeg se lopta odbila u gol. Do tek druge ovosezonske pobjede došli su nogometaši Cesene na gostovanju kod Palerma. Jedini je pogodak na Siciliji u 63. minuti bio djelo Adriana Mutua. Minutu nakon gola Palermu je isključen Muñoz nakon drugoga žutog kartona unutar tri minute, čime je pitanje pobjednika bilo riješeno. U 79. je minuti umjesto strijelca odlučujućeg pogotka u igru ušao 21-godišnji hrvatski veznjak Damjan Đoković.

Serie A, 15. kolo:

Lecce – Lazio 2-3 (Di Michele 11-11m, Ferrario 58 / Klose 28, 86, Cana 47)

Siena – Genoa 0-2 (Rossi 57, Palacio 90+2)

Inter - Fiorentina 2-0 (Pazzini 41, Nagatomo 49)

Palermo - Cesena 0-1 (Mutu 63)

Redoslijed: 1. Juventus 29 (13 utakmica), 2. Lazio 28 (14), 3. Milan 27 (13), 4. Udinese 27 (13), 5. Napoli 20 (13)...