Pobjeda Bologne na San Siru zasjenila Ronaldinhov veličanstven debi

NA OTVORENJU nove sezone talijanske Serije A, Bologna, povratnik među prvoligaše, pobijedila je Milan na San Siru s 2:1 unatoč odličnoj utakmici Brazilca Ronaldinha.

Brazilski nogometaš je u prvoj utakmicu u dresu Milana oduševio navijače i dokazao kako bi mogao biti veliko pojačanje za klub sa San Sira. No, u ogledu protiv Bologne premalo je bio raspoloženi Ronaldinho. Netko je trebao zabiti i pogotke, a napadači Milana Inzaghi i Ševčenko, te svi ostali, nisu bili na visini Brazilca. Talijanski prvenstveni debi brazilskog čarobnjaka ostao je tako u sjeni male Bologne.

Po lijevoj strani je Ronaldinho radio što je poželio. Pleo je igrače Bologne, gurao suigrače u stopostotne šanse, ali na kraju je Milan samo jednom poentirao - Ambrosini u 41. minuti. Asistirao mu je, jasno, Ronaldinho.

Na drugoj strani je vremešni Marco di Vaio postigao prvi pogodak na utakmici, a potom je Valiani pogodio Abbiatijeve rašlje za veliku pobjedu Bologne. U drugom poluvremenu je u igru ušao i Andrij Ševčenko koji je propustio dvije izgledne prilike. Bolja je bila ona u 57. minuti kada je pucao izbliza (na dodavanje Ronaldinha), ali je vratar Antonioli obranio u padu nogom. Milan je, inače, igrao bez Kake, a Pato je također ušao u nastavku.

Do jednog boda je na svom terenu došla Roma koja je s Napolijem odigrala 1:1. Meč loptu je u 89. minuti imao Jeremy Menez, ovoljetno pojačanje iz Monaca, koji je sa pet metara promašio prazna vrata. I Napoli je propuštao šanse na drugoj strani.

Napoli je od 54. minute igrao s igračem manje (Santacroce), no unatoč tome su i izjednačili i izdržali pritisak do samog kraja.

Drugi rimski klub, Lazio, je odigrao sjajno u gostima kod Cagliarija i pobijedio 4:1. Prvo su primili pogodak, pa se razljutio 21-godišnji Argentinac Mauro Zarate i sa dva pogotka pokrenuo lavinu.

Hrvatski nogometaš Ivan Jurić i njegova Genoa su gostovali kod Catanije, te su poraženi s minimalnih 1:0. Jurić je korektno obavio svoj dio posla na sredini terena.