Porazi Valencije i Seville

U MALOM derbiju 16. kola Primere Levante je kao domaćin pobijedio Sevillu 1-0, dok je Valencija dobivenu utakmicu u Sevilli pretvorila u 2-1 poraz od Betisa. Nano je u 11. minuti drugog poluvremena zabio jedini pogodak na utakmici za Levante nakon pogreške gostujućeg vratara Varasa, a momčad iz Valencije, kao i svaki put ove sezone kad je povela, sačuvala je vodstvo do kraja.

Ivan Rakitić odradio je u poraženoj momčadi 79 minuta. Emir Spahić odigrao je cijelu utakmicu i zaradio žuti karton. U drugome valencijsko-seviljskom dvoboju Betis je kao domaćin u završnici dvoboja pobijedio trećeplasiranu Valenciju 2-1. Vodili su igrači Unaija Emeryja 1-0 od 66. minute kada je autogol nakon sjajne akcije gostiju zabio Dorado.

Najbolji strijelac andaluzijske momčadi Ruben Castro dvama je golovima u sudačkoj nadoknadi, u 91. i 94. minuti, preokrenuo rezultat zabivši svoj četvrti odnosno peti prvenstveni pogodak ove sezone. Od 16 bodova koliko je Betis ove sezone osvojio, Castro mu je svojim golovima izravno donio devet. Pobjeda Levantea i poraz Valencije razmak između tih dviju momčadi sveli su svega na jedan bod.

Primera, 16. kolo:

Levante – Sevilla 1-0 (Nano 56)

Betis – Valencia 2-1 (Ruben Castro 90+1, 90+4 / Doardo 66-ag)

Real Madrid – Barcelona (kasnije)

Redoslijed: 1. Real Madrid 37 (14 utakmica), 2. Barcelona 35 (15), 3. Valencia 30 (15), 4. Levante 29 (15), 5. Sevilla 24 (15), 6. Malaga 23 (14)...