Posljednje kolo otvoreno spektaklom: Del Piero nadomak titule prvog talijanskog golgetera

U UTAKMICI bez taktike i bez obrana, čistoj suprotnosti talijanskog stila, Sampdorija i Juventus remizirali su, odigravši u Genovi 3:3. Posljednje kolo Serie A često donosi čudne rezultate, a iznimka nije bio ni susret u Genovi.

Suđena su tri 11-erca. Juventus je dva svoja (Trezeguet i Del Piero) zabio, dok je Cassano onaj Sampdorijin, i to za vodstvo 3:2, promašio.

Juventus je vodio 2:0 i 3:2, ali su Đenovljani dva puta stizali. Pomogao im je i crveni kartoni koji je Lamine Sissoko dobio u 60. minuti nakon drugog žutog kartona.

Alessandro Del Piero ovime je stigao nadomak tituli najboljeg strijelca Serije A. S nova je dva pogotka, u sedmoj i 65. minuti, završio sezonu s 21 golom, dok je Trezeguet stao na golu manje. Genoin napadač Marco Boriello u nedjelju još jedini može, eventualnim hat-trickom, ugroziti 34-godišnjeg Juventusova napadača. Genoa gostuje u Palermu kod Atalante, a Boriello je trenutačno na 19 pogodaka.

S 20 golova prošle sezone u Juveovu probijanju kroz Seriju B, Del Piero je u dvije godine skupio respekta vrijedan 41 gol. Time je ponovio rekord legendarnog Paola Rossija, nekad napadača talijanske reprezentacije i Juventusa, kojem je isto uspjelo u razdoblju od 1976. do 1978. godine.

Serie A, 38. kolo:

Sampdoria - Juventus 3:3 (Cassano 22, Maggio 39, Montella 80 / Del Piero 7, 65-11m, Trezeguet 16-11m)