Repešina i Ukićeva Lottomatica nemoćna u Sieni

KOŠARKAŠI Montepaschi Siene poveli su u finalu doigravanja talijanske Lega A Basket lige. Pobijedili su na svom parketu rimsku Lottomaticu 85:73.

Lottomatica, momčad koju vodi Jasmin Repeša, a za koju igra hrvatski reprezentativac Roko Leni Ukić, dobro se držala trideset minuta u Sieni. No, u posljednjoj četvrtini su pali pod ritmom domaćina i izgubili prvu utakmicu.

Nakon prve četvrtine Lottomatica je vodila 22:19, na poluvremenu su imali mali zaostatak 43:39, a na kraju treće dionice je bilo 61:55 za Sienu. U završnom periodu igre, ponajprije zahvaljujući sjajnom Terrellu McIntyreu, Siena se odlijepila i uvjerljivo došla do startne pobjede.

Podsjetimo, finalna serija u talijanskom prvenstvu će završiti kada neka momčad dođe do četvrte pobjede.

McIntyre je bio najbolji igrač domaćina, postigao je 22 poena te je imao 8 asistencija. Dobro su mu u svemu pripomagali Lavrinovič sa 13,  Sato sa 11 i Stonerook i Eze koji su postigli po 10 poena.

Roko Ukić je za goste igrao 19 minuta i postigao 8 poena. Imao je loš šut - za dva poena 1-4, a za tri poena 2-5. Uz to je ostvario jedan skok. Najbolji je kod Rimljana bio Lorbek sa 21 poenom i pet skokova.